Sekmadienį BFA arenoje 1:0 (0:0) FK „Vilnius“ komandą įveikusios MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės laimėjo pirmąjį sostinės derbį šį sezoną. MFA „Žalgiris“-MRU treneris Vytautas Lukša pasidžiaugė, kad žalgirietės pademonstravo tvirtą charakterį, nenuleido rankų, kai joms nesisekė ir galiausiai pasiekė tikslą.

„Žinojome, kad nebus lengva, todėl prieš rungtynes akcentavome būtinybę pasistengti kuo greičiau įmušti. Deja, šio žaidimo plano akcento neįgyvendinome, nors progų turėjome. Vis dėlto, noriu pasidžiaugti, kad merginos nenuleido rankų, kovėsi iki paskutinės akimirkos ir išplėšė pergalę.Be abejo, jei būtume įmušę pirmo kėlinio pradžioje, kai Ugnė turėjo puikią progą, rungtynės būtų susiklosčiusios kitaip, gal nebūtų reikėję išgyventi ir tokios nervingos, įtemptos rungtynių pabaigos. Visgi, pasikartosiu, svarbiausia, kad merginos tikėjo savimi, tikėjo pergale ir galiausiai įrodė savo pranašumą. Neslėpsiu, tikėjau, kad Ugnė realizuos baudinį, bet svarbiausia, kad po pirmo smūgio ji neišsijungė iš žaidimo, žaidė iki galo, pirma prišoko prie kamuolio ir pasiuntė jį į vartus. Ji pelnė pergalingą įvartį, o visa kita jau neturi reikšmės“, – teigė V. Lukša.

Po apylygio pirmojo kėlinio, antrame išryškėjo žalgiriečių pranašumas. Antroje rungtynių dalyje MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės surengė tikrą varžovių vartų apgultį ir tik puikus „Vilniaus“ ekipos vartininkės Aušros Klevečkaitės žaidimas apsaugojo šeimininkes nuo didelių nemalonumų.

„Pirmas kėlinys buvo blankokas, klampus, mums labai trūko energijos, užsivedimo. Per pertrauką padarėme tam tikras korekcijas, perėjome prie žaidimo trimis gynėjomės, išleidome į aikštę Karilę Liužinaitę ir visi šie sprendimai akivaizdžiai pasiteisino. Antrame kėlinyje mes dominavome aikštėje, Karilė ne tik uždirbo baudinį, bet ir pati galėjo, o tiksliau sakant – net ir privalėjo pasižymėti. Ne viskas mums pavyko,bet net ir tada kai mums nesisekė, kai niekaip negalėjome įmušti, merginos nesustojo, bėgo į priekį, atakavo ir nusipelnė pergalės“, – tikino V. Lukša.

Jo teigimu, Vilniaus derbis pateisino lūkesčius, nors abiejų komandų žaidėjoms teko grumtis ne tik su varžovėmis, bet ir prisitaikyti prie sudėtingų sąlygų BFA manieže.

„Kadangi lauke buvo labai šilta, manieže taip pat pakilo temperatūra, buvo gan tvanku. Net mums, treneriams, trūko oro, ką jau kalbėti apie žaidėjas. Matėsi, kad sunku visoms be išimties, tačiau merginos rado savyje jėgų, iškentėjo ir išplėšė pergalę. Kita vertus, gal net ir gerai, kad laimėjome tokioje sunkioje kovoje, nes įrodėme sau, kad net ir sunkiausiomis sąlygomis galime siekti pergalės“, – samprotavo antrą sezoną su MFA „Žalgiris“-MRU komanda dirbantis V. Lukša.

Kitas rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės žais balandžio 25 d. išvykoje su „Kauno Žalgirio“ ekipa.

„Neabejoju, kad laukia dar viena sunki, bet įdomi dvikova. Varžovės yra pajėgios, nusiteikusios grumtis dėl medalių, taip pat kaip ir mes. Turime savaitę, per kurią privalome tinkamai pasiruošti dar vienam išbandymui ne tik futbolu, bet ir pripučiamu maniežu“, – konstatavo V. Lukša.