Sekmadienį Lietuvos moterų futbolo A lygos 3 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU susitiks su FK „Vilnius“ komanda. Tai bus pirmoji komandų akistat A lygoje ir pirmasis Vilniaus miesto moterų futbolo derbis nuo 2015 metų.

ISTORIJA. FK „Vilnius“ klubas buvo įkurtas 2019 metų sausį. Iš pradžių klubo struktūroje buvo vyrų futbolo komanda, o 2020 m. pradžioje veiklą pradėjo ir moterų ekipa. Trenerės Kotrynos Kulbytės vadovaujama komanda pernai žaidė Lietuvos Pirmos lygos pirmenybėse, o šiais metais debiutavo ir A lygoje.

BRONZA. 2020 metais Pirmoje lygoje „Vilnius“ per 14 rungtynių surinko 29 taškus ir užėmė trečią vietą. Vilnietės pelnė 52 įvarčius, į savus vartus praleido 14. Nors pagal atakos rodiklius „Vilniaus“ komanda buvo tik ketvirta čempionate, tačiau gynyboje pademonstravo tokį pat rezultatą kaip ir Pirmos lygos nugalėtojomis tapusi MFA „Žalgiris B“-MRU ekipa.

DERBIAI. Būtent pernai Pirmoje lygoje ir nutiko pirmosios „Vilniaus“ futbolininkių akistatos su žalgirietėmis. Tiesa, ne su pagrindine „Žalgirio“ komanda, o su dublerių ekipos atstovėmis. Pirmame rate vilnietės varžovėms pralaimėjo 0:4, o antrame 1:3. Beje, antrose rungtynėse „Vilnius“ pirmavo po Neonilos Ivanovskajos tikslaus smūgio, bet pranašumo neišsaugojo. Rungtynių pabaigoje žalgirietės atsitiesė ir po Karolinos Jasaitytės, Ugnės Lazdauskaitės ir Erikos Deventinaitės įvarčių išplėšė pergalę.

DEBIUTAS. 2021 m. A lygos čempionate „Vilniaus“ futbolininkės debiutavo Šiauliuose. Ir nors daugkartinės Lietuvos čempionės „Gintra-Universitetas“ laimėjo 4:0, tačiau po tų rungtynių vilnietės susilaukė teigiamų įvertinimų, o daugiausiai komplimentų teko vartininkei Aušrai Klevečkaitei. Antrose rungtynėse „Vilnius“ po atkaklios kovos 0:1 nusileido Gargždų „Bangos“ ekipai.

PERMAINOS. Lyginant su praėjusiu sezono „Vilniaus“ ekipa gan ženkliai pasikeitė. Žiemą komandos gretas papildė daug patirties A lygoje bei nacionalinėse rinktinėse turinti Greta Guižauskaitė, ne vieną sezoną A lygoje žaidusi Aušra Klevečkaitė, praėjusiame sezone Pirmos lygos čempionate 33 įvarčius „Kauno Žalgirio“ FA komandoje pelniusi Gabija Valiukevičiūtė, taip pat Gabrielė Vitovskytė, Gabrielė ir Milita Ragauskaitės. Vilniečių gretose yra ir legioniere iš Suomijos Ellie Alexia Katriina Väistö.

AMBICIJOS. „Manau, kad debiutančių statusas mus labiau motyvuos ir nuims slegiančią atsakomybę. Norime pasisemti patirties ir sėkmingai įsilieti į A lygos čempionatą. Be abejo, sieksime kuo geresnių rezultatų. Prizinės vietos visai norėtųsi“, – prieš sezoną lff.lt žurnalistams sakė FK „Vilnius“ komandos kapitonė Alina Špakovskaja.

RINKTINĖ. Balandžio 4-12 dienomis Lietuvos moterų rinktinė viešėjo Armėnijoje ir dalyvavo keturių komandų tarptautiniame futbolo turnyre. Lietuvos rinktinės sudėtyje buvo ir trys FK „Vilnius“ futbolininkės – G.Guižauskaitė, Loreta Rogačiova ir Alina Špakovskaja. Lietuvės 1:0 įveikė Jordaniją, 7:1 – Libaną, 2:2 sužaidė su Armėnijos rinktine ir tapo turnyro nugalėtojomis.

KOMENTARAS. Išvykoje į Armėniją su Lietuvos rinktine dalyvavo ir žalgirietės Laura Ruzgutė, Ugnė Lazdauskaitė, Anika Kyžaitė ir Viktorija Čiapaitė. Grįžusios iš rinktinės stovyklos jos prie komandos prisijungė ketvirtadienį. Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU komandos treneris Vytautas Lukša teigė, kad net ir be rinktinės žaidėjų pasirengimas rungtynėms su FK „Vilnius“ komanda buvo gan sklandus.

„Treniravomės pagal įprastą grafiką, ruošėmės rungtynėms, analizavome paskutinio, nesėkmingo susitikimo su Šiaulių „Gintra-Universitetas“ epizodus. Manau, kad rungtynėse su „Vilniaus“ ekipa mes klaidų nekartosime, juo labiau, kad tai yra derbis, principinis mačas. Nors jos yra A lygos debiutantės, bet mes gerbiame visas varžoves ir labai atsakingai ruošiamės šioms rungtynėms. Be abejo, turime parengę savo žaidimo planą, sieksime išnaudoti stipriąsias savybes ir kausimės tik dėl pergalės. Nors nominaliai aikštės šeimininkės yra „Vilniaus“ futbolininkės, bet mes irgi visą žiemą treniravomės BFA arenoje, sužaidėme čia nemažai rungtynių, tad namų sienų pranašumo neturės nei viena komanda, viską teks įrodinėti aikštėje. Neabejoju, kad mūsų laukia labai įdomios rungtynės“, – teigė V. Lukša.

 

FK „Vilnius“ ir MFA „Žalgiris“-MRU susitikimas BFA arenoje sekmadienį prasidės 15 val.