LMFA Moterų A lygos 7 turo rungtynėse sekmadienį MFA “Žalgiris”-MRU ekipa išmėgins jėgas su Šiaulių “Gintra-Universitetas” komanda. Tai bus antroji žalgirieių akistata pirmenybėse su daugkartinėmis šalies čempionėmis.

PAMOKA. Balandžio 3 d. Šiauliuose žalgirietės neatlaikė galingo šeimininkių spaudimo ir pralaimėjo 0:8. Pernai “Gintra-Universitetas” po metų pertraukos į aukščiausią lygą sugrįžusią MFA “Žalgiris”-MRU ekipą įveikė visus keturis kartus – 9:1, 7:1, 3:0 ir 6:0.

TAURĖ. Šiauliečių ir žalgiriečių keliai šį sezoną susikirto ir Žiemos Taurės turnyre. Kovo 14 dieną vykusiose finalinėse rungtynėse pergalę 5:2 iškovojo “Gintra-Universitetas” futbolininkės. Jos tris įvarčius įmušė per pirmas 20 minučių, bet antro kėlinio viduryje “Žalgiris”-MRU puolėja Ugnė Lazdauskaitė dviem tiksliais smūgiais atkūrė intrigą. Visgi, šiaulietės rungtynes užbaigė dviem rezultatyviomis atakomis ir iškovojo pergalę.

ČEMPIONĖS. 1999 m. susikūrusi Šiaulių “Gintra-Universitetas” komanda yra tituluočiausia ir sėkmingiausia visų laikų Lietuvos moterų futbolo ekipa. Šiaulietės 19 kartų tapo Lietuvos čempionėmis, 12 kartų iškovojo Lietuvos moterų futbolo taurę, nuo 2004 metų nuolat dalyvauja UEFA moterų Čempionių lygos turnyre, o 2014 ir 2017 metais pateko tarp 16 -os pajėgiausių Europos moterų futbolo klubų. Praėjusiame sezone “Gintra-Universitetas” A lygos pirmenybėse laimėjo visas 20 rungtynių ir šešioliktą kartą iš eilės užsitikrino šalies čempionių titulą.

BALANSAS. Nuo 2009 metų Šiaulių ir Vilniaus komandos A lygoje susitiko 35 kartus. 34 pergales šventė šiaulietės, o vienerios rungtynės 2013 metais baigėsi nulinėmis lygiosiomis. Įvarčių balansas – 212:8 šiauliečių naudai.

SEZONAS. Šiais metais A lygoje “Gintra-Universitetas” laimėjo visas 7 žaistas rungtynes, įmušė 59 įvarčius, o iš savo vartų kamuolį traukė tik 1 kartą. Tiesa, net 34 įvarčius šiaulietės pelnė per du susitikimus su Utenos “Utenio” futbolininkėmis. Paskutinėse rungtynėse “Gintra-Universitetas” išvykoje 6:0 nugalėjo FK “Vilnius” ekipą. Pirmame ture Šiaulių futbolininkės vilnietes įveikė 4:0, taip pat 2:0 laimėjo prieš “Kauno Žalgirį” ir 7:1 įveikė Gargždų “Bangą”.

ĮVARČIAI. Šiaulių komandoje ir šį sezoną daugiausiai įvarčių pelno Rimantė Jonušaitė. Rezultatyviausia 2019 ir 2020 m. čempionatų futbolininkė dėl diskvalifikacijos praleido pirmąjį čempionato turą, bet grįžusi į aikštę 2 kartus pasižymėjo rungtynėse su žalgirietėmis, o iš viso per 6 žaistas rungtynes A lygoje pelnė jau 20 įvarčių. Tiesa, net 14 iš jų 17-metė puolėja įmušė į “Utenio” vartus. Šį sezoną 8 įvarčiais atsižymėjo Jessica Ayers, po 4 pelnė Jelena Čubrilo, Anastasija Ročane ir Karlina Miksone. Iš viso tiksliais smūgiais A lygoje šį sezoną pasižymėjo 15 “Gintra-Universitetas” futbolininkių.

KOMENTARAS. “Pakartosiu tai, ką sakiau futbolininkėms: tokios rungtynės yra didžiausia dovana, nes tik žaisdamos su stipriausiomis jos gali tobulėti. Bet tam, kad tobulėtum, turi žaisti iš visų jėgų. Visai nesvarbu, koks rezultatas švieslentėje, nesvarbu, kas laimi ar pralaimi. Turime žaisti širdimi, kovoti ne tik už save, bet ir už komandos drauges. Neliūdėkime dėl klaidų, nesigraužkime dėl praleistų įvarčių, nes futbolo aikštėje klysta net ir patys geriausi. Bet žaiskime taip, kad po rungtynių galėtume ranką ant širdies padėję pasakyti – padarėme viską, ką galėjome. Nes tik maksimalios pastangos ir atsidavimas leidžia judėti į priekį”, – prieš rungtynes kalbėjo MFA “Žalgiris”-MRU vyriausias treneris Karolis Jasaitis.

MFA “Žalgiris”-MRU ir Šiaulių “Gintra-Universitetas” rungtynės sekmadienį vyks LEU stadione. Jų pradžia – 13 val.