Sekmadienį Lietuvos moterų futbolo A lygos 8 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU susitiks su FK „Vilnius“ komanda. Tai bus antroji komandų akistata A lygoje ir antrasis Vilniaus miesto moterų futbolo derbis šiais metais.

DERBIS. Pirmoji žalgiriečių ir vilniečių akistata įvyko balandžio 18 d. Tada BFA arenoje vykusiose A lygos 3 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU tik po labai atkaklios kovos iškovojo pergalę 1:0. Vienintelį rungtynių įvartį jau per teisėjo pridėtą laiką pelnė Ugnė Lazdauskaitė. „Žalgirio“ atakų lyderė prieš tai turėjo galimybę pasižymėti smūgiu nuo 11 metrų žymos, bet „Vilnius“ ekipos vartininkė Aušra Klevečkaitė smūgį atrėmė. Tačiau prie atšokusio kamuolio pirma suskubo Ugnė, ištaisė savo klaidą ir išplėšė pergalę.

SEZONAS. Pernai LMFA I lygos varžybose bronzą iškovojusi „Vilnius“ komanda šiais metais debiutavo A lygoje. Per pirmas septynias rungtynes elitiniame čempionate vilnietės kartą laimėjo ir patyrė 6 nesėkmes. Vienintelę pergalę vilnietės pasiekė 4 ture, kai savo aikštėje 5:1 nugalėjo Utenos „Utenio“ futbolininkes.

NESĖKMĖS. Iš šešių sezono nesėkmių, skaudžiausias „Vilnius“ patyrė susitikusios su Šiaulių „Gintra“. Pirmame rate Lietuvos čempionės laimėjo 4:0, o antrame – 6:0. Mačas su „Kauno Žalgiriu“ baigėsi nesėkme 1:2, o du susitikimai su Gargždų „Banga“ – pralaimėjimas 0:1 ir 0:2.

STATISTIKA. LMFA A lygos pirmenybėse FK „Vilnius“ per 7 turus pelnė 6 įvarčius, o iš savo tinklo kamuolį traukė 17 kartų. Rezultatyviausia komandos žaidėja – 2 įvarčius pelniusi Skaistė Petrauskaitė. 17-metė futbolininkė tiksliu smūgiu pasižymėjo ir praėjusią savaitę vykusiose I lygos rungtynėse, kuriose MFA „Žalgiris B“-MRU 5:2 nugalėjo „Vilnius B“ ekipą.

ISTORIJA. Kadangi FK „Vilnius“ gyvuoja tik antrą sezoną, jų tarpusavio akistatų istorija gan kukli. 2020 m. I lygoje vilnietės išmėgino jėgas su „Žalgirio“ dublerių ekipos atstovėmis. Tada Pirmame rate vilnietės pralaimėjo 0:4, o antrame – 1:3.

KOMENTARAS. MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Karolis Jasaitis prieš rungtynes perspėjo, kad tikėtis lengvos pergalės Vilniaus derbyje nereikėtų.

„Vis tik, tai yra Vilniaus derbis. Ne tik mes, bet ir mūsų varžovės norės įrodyti, kad yra geriausia moterų komanda Vilniuje. Neabejoju, kad bus labai kieta, emocinga, atkakli ir bekompromisė kova. Turime būti tam pasirengusios, nusiteikusios kovai, degančiomis akimis ir noru laimėti“, – akcentavo K. Jasaitis.

MFA „Žalgiris“-MRU ir FK „Vilnius“ susitikimas LEU stadione sekmadienį prasidės 15 val.