LMFA Moterų A lygos 5 ture MFA „Žalgiris“-MRU praėjusį sekmadienį svečiuose 2:0 įveikė Gargždų „Bangos“ ekipą. Kitos žalgiriečių rungtynės A lygoje turėjo įvykti gegužės 16 dieną, išvykoje su Utenos „Uteniu“, tačiau įvykus pokyčiams tvarkaraštyje jau šį sekmadienį laukia dar viena akistata su „Banga“.

TVARKARAŠTIS. Pagal pradinį A lygos tvarkaraštį antrasis susitikimas su Gargždų „Banga“ buvo numatytas birželio 20 d. Abi komandos juo turėjo užbaigti antrą čempionato ratą. Tačiau galiausiai buvo priimtas sprendimas 10 turo rungtynes perkelti į gegužės 9 dieną. Tokiu būdu buvo išvengta dviejų savaičių pertraukos tarp pirmojo ir antrojo A lygos ratų, o taip pat užsitikrinta, kad nereikės laukti tų pačių dviejų savaičių tarp 9 ir 10 turų.

ISTORIJA. 2016 metais A lygoje susitikusios MFA „Žalgiris“-MRU ir Gargždų „Banga“ iki šiol tarpusavyje sužaidė 17 rungtynių. Žalgirietės iškovojo 9 pergales, „Bangos“ futbolininkės laimėjo 7 dvikovas, o vienerios rungtynės baigėsi lygiosiomis. Tarpusavio dvikovose žalgirietės surinko 28, o gargždiškės – 22 taškus.

BALANSAS. Nors komandų tarpusavio susitikimų statistika byloja apie jėgų pusiausvyrą, tačiau paskutiniais metais išryškėjo žalgiriečių persvara. 2016-2018 metais iš 12 rungtynių 6 laimėjo „Banga“, 5 – MFA „Žalgiris“-MRU, o vienas susitikimas baigėsi lygiosiomis. Tačiau po Pirmoje lygoje praleistų metų į A lygą sugrįžusios žalgirietės pernai tris kartus įveikė Gargždų futbolininkes (2:0, 3:2 ir 5:1), o praėjusį sekmadienį pridėjo dar vieną pergalę. Tuo metu „Banga“ paskutinę pergalę prieš MFA „Žalgiris“-MRU ekipą šventė 2020 metais, trečiame A lygos rate Gargžduose (2:1).

VILNIUS. Iki šiol komandos Vilniuje susitiko 8 kartus. 7 pergales savo aikštėje iškovojo MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės, o kartą laimėjo viešnios iš Gargždų. Tai nutiko 2018 m. kovo 29 dieną, kai A lygos 1 ture gargždiškės LFF stadione 2:1 įveikė žalgirietes. Tose rungtynėse tiksliais smūgiais pasižymėjo „Bangos“ lyderės Lijana Gedminaitė ir Monika Grikšaitė, šeimininkėms paguodos įvartį pelnė Ugnė Adamavičiūtė.

2021. Šiais metais Moterų A lygoje „Banga“ iškovojo dvi pergales (1:0 FK „Vilnius“ ir 5:0 Utenos „Utenis“) ir patyrė tris nesėkmes (0:1 „Kauno Žalgiris“, 1:7 Šiaulių „Gintra-Universitetas“ ir 0:2 MFA „Žalgiris“-MRU). Surinkusios 6 taškus Gargždų futbolininkės užima 4 vietą pirmenybėse. Keturias pergales per 5 turus iškovojusios MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės pirmenybėse užima 2 vietą.

LYDERĖ. Per pirmą A lygos čempionato ratą „Bangos“ futbolininkės pelnė 7 įvarčius. Trijose rungtynėse po kartą pasižymėjo rezultatyviausia Gargždų komandos žaidėja L.Gedminaitė. Beje, ši 22 metų futbolininkė mačuose su MFA „Žalgiris“-MRU komanda pelnė net 14 iš 26 „Bangos“ įvarčių.

KOMENTARAS. MFA „Žalgiris“-MRU komandos gynėja Insa Fisher:

Žaisti du kartus iš eilės su tomis pačiomis varžovėmis nėra lengva. Kita vertus, žinome ko galime tikėtis iš „Bangos“, neabejoju, kad ir jos yra išstudijavusios mūsų žaidimą.Didžiausią pavojų „Bangos“ komandoje kelia puolėja Lijana Gedminaitė, žinome, kad būtent jai turime skirti didžiausią dėmesį. Ji yra labai greita ir techniška, bet Gargžduose mums pavyko ją neutralizuoti. Pasistengsime, kad ir Vilniuje ji neiššautų.

O šiaip, tikiuosi, kad mes sužaisime geras rungtynes ir iškovosime pergalę. Mes žinome savo stipriąsias savybes, žinome, kaip turime žaisti, kad laimėtume. Manau, kad jei išlaikysime panašų susitelkimą ir nusiteikimą kaip Gargžduose, mes tikrai laimėsime. Juo labiau, kad Vilniuje mes nesame pralaimėjusios „Bangai“. Neabejoju, kad ir dabar nepralaimėsime.“

MFA „Žalgiris“-MRU ir Gargždų „Bangos“ rungtynės sekmadienį vyks Pilaitės gimnazijos stadione. Jų pradžia 13.15 val.