LMFA Moterų A lygos 5 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU komanda svečiuose susitiks su Gargždų „Banga“. Rungtynės sekmadienį prasidės 15 val.

AMBICIJOS. Praėjusiame A lygos sezone 26 taškus per 20 rungtynių surinkusios Gargždų „Bangos“ merginos į priekį užleido Šiaulių „Gintros-Universiteto“, MFA „Žalgirio“-MRU ir „Kauno Žalgirio“ komandas. Neišnaudotos progos ir klaidos lygiose vietose atėmė galimybę tigrėms pakovoti dėl prizinės vietos. Šiemet jos pasiryžusios klaidų nebekartoti ir čempionate žengti žingsnį į priekį.

PERMAINOS. Lyginant su praėjusiu sezonu, „Banga“ šį sezoną pasitiko minimaliai pasikeitusi. Šiemet komandai nebeatstovauja į Šiaulius persikėlusi Dovilė Dockaitė ir Vilnių pasirinkusi Alina Špakovskaja, o jų stygių gargždiškės tikisi kompensuoti praėjusiais metais įgyta patirtimi. „Išlaikėme praktiškai visą sudėtį. Kaip ir visada, praktiškai visa komanda – klubo auklėtinės. Mūsų komanda yra jauna, taigi kiekvienais metais merginų patirtis didėja. Stengsimės, kad duobių būtų kuo mažiau, o žaidimas vis gerėtų“, – prieš sezoną kalbėjo „Bangos“ treneris Simonas Alsys.

ISTORIJA. MFA „Žalgiris“-MRU ir Gargždų „Banga“ nuo 2016 metų A lygoje tarpusavyje sužaidė 16 rungtynių. Žalgirietės iškovojo 8 pergales, „Bangos“ futbolininkės laimėjo 7 dvikovas ir tik vienerios rungtynės baigėsi lygiosiomis. Apie jėgų pusiausvyrą byloja ir įvarčių statistika: MFA „Žalgiris“-MRU per 16 rungtynių įmušė 33, o „Banga“ – 25 įvarčius.

SVARSTYKLĖS. Vis dėlto, praėjusiame sezone jėgų balansas pakito žalgiriečių naudai. Pernai žalgirietės A lygoje įveikė Gargždų futbolininkes tris kartus (2:0, 3:2 ir 5:1), vieną pergalę trečiame A lygos rate šventė „Banga“ (2:1).

ŠEIMININKĖS. Pernai žalgirietės A lygos pirmo rato rungtynės Gargžduose 2:0 įveikė „Bangos“ ekipą – ir nutraukė šeimininkių pergalių seriją tarpusavio susitikimuose. Iki tol per 12 rungtynių 11 kartų pergales šventė aikštės šeimininkės ir tik vienas susitikimas Gargžduose 2018 metais baigėsi lygiosiomis 2:2.

KORTELĖS. „Žalgirio“ ir „Bangos“ rungtynėse pernai buvo įmušta 16 įvarčių, bet dar dažniau teisėjai rodė žaidėjoms geltonas ir raudonas korteles. Iš viso praėjusiame sezone abiejų komandų futbolininkės tarpusavio rungtynėse išvydo 18 geltonų ir 2 raudonas korteles. 3 turo rungtynėse tiesioginė raudona kortelė buvo parodytas MFA „Žalgiris“-MRU ekipos kapitonei Laurai Ruzgutei, o 4 rato mače raudoną kortelę prieš save išvydo garždiškė Vitalija Žatkina.

KOVA. MFA „Žalgiris“-MRU treneris Vytautas Lukša teigė, kad kovingumas yra išskirtinis Gargždų futbolo bruožas: „Gargždai turi savo aurą, savo futbolo tradicijas ir savo stadioną, kuriame niekam niekada nebūna lengva žaisti. Man pačiam teko ten ne kartą lankytis su vyrų komandomis, taip pat ir treniruojant žalgirietes. Gargžduose tiek vyrai, tiek ir merginos demonstruoja labai kovingą, kietą, fiziniu kontaktu paremtą žaidimą. „Bangos“ moterų komanda taip pat visada kovoja iki paskutinės minutės, niekada nepasiduoda, neabejoju, kad taip bus ir šį kartą“.

SEZONAS. Per pirmus keturis turus A lygoje „Banga“ iškovojo dvi pergales (1:0 FK „Vilnius“ ir 5:0 Utenos „Utenis“) ir patyrė dvi nesėkmes (0:1 „Kauno Žalgiris“ ir 1:7 Šiaulių „Gintra-Universitetas“). Surinkusios 6 taškus Gargždų futbolininkės užima 4 vietą pirmenybėse.

LYDERĖ. Šį sezoną „Bangos“ futbolininkės pelnė 7 įvarčius, o ryškiausiomis spalvomis „Bangos“ gretose spindi Lijana Gedminaitė. 22 metų futbolininkė šį sezoną per ketverias rungtynes jau pelnė 3 įvarčius, jai pavyko atrakinti ir daugkartinių šalies čempionių Šiaulių „Gintra-Universitetas“ gynyba. Praėjusiame sezone L. Gedminaitės sąskaitoje buvo 10 tikslių smūgių. Beje, pernai ji du kartus pasižymėjo ir rungtynėse su MFA „Žalgiris“-MRU ekipa.

KOMENTARAS. „Mūsų laukia labai sunkios rungtynės, daug ir kietos kovos. Turime suprasti, kad gargždiškės tikrai lengvai nepasiduos ir grumsis iš visų jėgų. Visgi, manau, kad esame gerai pasirengę rungtynėms, puikiai padirbėjome treniruotėse, jei pavyks tokį pat užsidegimą ir azartą pademonstruoti ir Gargžduose, manau, kad turėsime galimybę pasiekti teigiamą rezultatą ir kovoti dėl pergalės“, – teigė MFA „Žalgiris“-MRU treneris V. Lukša.