Sekmadienį LMFA Moterų A lygos 6 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU svečiuose susitiks su Utenos „Utenio“ ekipa. Tai bus antroji žalgiriečių akistata su uteniškėmis šį sezoną.

UTENIS. 2018 metais įkurta Utenos „Utenio“ moterų futbolo komanda savo kelią pradėjo Pirmoje šalies lygoje ir tais metais Rytų regione užėmė ketvirtą vietą. Tačiau būtent „Utenio“ merginos 2019 metais pakeitė A lygoje į Pirmą lygą persikėlusią MFA „Žalgiris“ komandą. Pirmas sezonas aukščiausiame šalies futbolo divizione Utenos komandai nebuvo rožėmis klotas. Uteniškės vos 2 kartus sužaidė lygiosiomis, patyrė 14 nesėkmių ir su 2 taškais užėmė paskutinę – 5 vietą. Po metų, prie komandos prisijungus geriausiai Lietuvos futbolininkei Liucijai Vaitukaitytei, bei iš Vilniaus atvykus patyrusioms Gretai Gužauskaitei ir Ievai Markūnaitei, „Utenio“ reikalai pagerėjo. Buvo iškovotos 2 pergalės, pasiektos vienerios lygiosios, surinkti 7 taškai ir turnyrinėje lentelėje užimta 5 vieta, aplenkus Šiaulių SG-FA „Šiauliai“ komandą.

SEZONAS. Tačiau šis sezonas „Utenio“ komandai ir vėl barsto rožių spyglius, o ne žiedlapius. L.Vaitukaitytė grįžo į Ispaniją, pagrindinė vartininkė Auršinė Bikutė perėjo į Šiaulių „Gintrą“, su Utena atsisveikino ir G. Guižauskaitė bei I. Markūnaitė. Smarkiai atjaunėjusi Utenos komanda šį sezoną pralaimėjos visas šešerias žaistas rungtynes, leido varžovėms pasižymėti net 53 kartus, o įmušė vos 1 įvartį. Nors prieš sezoną komandos vyriausias treneris Artūras Rastenis užsiminė, kad nepaisant pokyčių sudėtyje, keliamas tikslas surinkti daugiau taškų nei pernai, tačiau bent jau per pirmą čempionato ketvirtį „Utenis“ savo taškų kraičio nepapildė.

STATISTIKA. Tiesa, reikia pastebėti, kad net tris nesėkmes bendru rezultatu 0:41 uteniškės patyrė susitikusios su daugkartinėmis Lietuvos čempionėmis Šiaulių „Gintra“ ir vicečempionėmis MFA „Žalgiris“-MRU. Tuo metu, su kitomis A lygos komandomis „Utenio“ futbolininkės kovojo kiek sėkmingiau. Jos tik 0:2 nusileido „Kauno Žalgiriui“, 0:5 – Gargždų „Bangai“ ir 1:5 – „Vilniaus“ futbolininkėms. Šiose rungtynėse pirmą (ir kol kas – vienintelį) įvartį Utenos ekipai pelnė Kamilė Medvedeva. Beje, pernai ši 14 metė futbolininkė pasižymėjo ir tiksliu smūgiu į MFA „Žalgiris“-MRU vartus.

ISTORIJA. MFA „Žalgiris“-MRU ir „Utenio“ tarpusavio akistatų istorija prasidėjo tik pernai. 2020 m. A lygoje abi komandos susitiko keturis kartus. Pirmose rungtynėse žalgirietės laimėjo 3:1, bet savo pranašumą įtvirtino tik antroje susitikimo dalyje. Antrose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU laimėjo 4:2, o antroje sezono dalyje du kartus Utenoje triumfavo vienodu rezultatu 8:0. Iš viso žalgirietės į „Utenio“ vartus pernai kamuolį pasiuntė 23 kartus, net 10 įvarčių pelnė Ugnė Lazdauskaitė.

STARTAS. Pirmose oficialiose 2021 metų LMFA A lygos čempionato rungtynėse Utenos „Utenis“ BFA arenoja 0:9 turėjo pripažinti MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkių pranašumą, o U. Lazdauskaitė pridėjo dar 5 tikslius pataikymus.

Po rungtynių „Utenio“ ekipos vyriausias treneris A. Rastenis konstatavo, kad merginos stengėsi, kovojo, bet to neužteko. „20 minučių bandėme žaisti lygiai. Po to praleidome porą įvarčių per keletą minučių ir žaidimas sugriuvo. Tiek fiziškai, tiek techniškai nusileido MFA „Žalgiris“-MRU komandai, kuri pagal komplektaciją ir žaidimą tikrai gali pakovoti ir su Šiaulių „Gintra“. Mums šis varžovas šiai dienai nėra įkandamas. Neturiu merginoms priekaištų. Kiek galėjome, tiek stengėmės. Turėjome keletą išėjimų į atakas, tačiau dar trūksta susižaidimo ir susikalbėjimo. Bet kokiu atveju, nuoširdumu ir atsidavimu esu patenkintas“, – kalbėjo A. Rastenis.

KOMENTARAS. MFA „Žalgiris“-MRU treneris Vytautas Lukša prieš išvyką į Uteną nedaugžodžiavo. „Visiškai nesvarbu kokią vietą užima varžovės, kiek jos rungtynių pralaimėjo ar kiek įvarčių praleido. Gerbiame visas priešininkes ir turime žaisti maksimaliai susikaupę, labai rimtai ir kovingai. Nes po šių rungtynių laukia akistata su „Gintra“, tad turime išlaikyti aukštą intensyvumą, žaidimo lygį ir nusiteikimą. Visos futbolininkės žino savo užduotis, yra tam tikras žaidimo planas, kurio ir laikysimės. Be abejo, sieksime tik pergalės, bet tuo pat metu turime pademonstruoti ir patrauklų akiai, kombinacinį, atakuojantį futbolą“, – pareiškė V. Lukša.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Utenos „Utenio“ rungtynės sekmadienį „Utenio“ stadione prasidės 15 val.