Sekmadienį LMFA A lygos 4 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU svečiuose susitiks su „Kauno Žalgiriu“. Praėjusiame sezone Vilniaus žalgirietės išstūmė Kauno žalgirietes iš joms įprastos antros vietos Lietuvos moterų čempionate ir nutraukė net šešerius metus trukusią sidabrinę kauniečių seriją.

 

SIDABARAS. Nuo pat 2014 metų „Kauno Žalgirio“ moterų futbolo komanda Lietuvos moterų A lygos čempionate finišuodavo antroje vietoje. Tiesa, iki 2017 metų komanda vadinosi „LSU-Žara“, tačiau sidabrinė tradicija nepasikeitė net ir prisijungus prie Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo. Iš viso per savo istoriją „Kauno Žalgiris“ A lygoje sidabrą pelnė 7 kartus. Tačiau pernai kaunietės buvo priverstos sidabrą iškeisti į bronzą.

 

PRIEŠPRIEŠA. Lietuvos čempionatuose MFA „Žalgiris“-MRU ir „Kauno Žalgiris“ tarpusavyje sužaidė 28 rungtynes, 21 kartą pergalę šventė kaunietės, 5 – vilnietės ir tik dvi akistatos baigėsi lygiosiomis. Nors istorinių susitikimų statistikoje akivaizdus kauniečių pranašumas, tačiau praėjusiame sezone A lygoje ši tendencija pasikeitė. Pernai vilnietės iškovojo dvi pergales (3:2 ir 6:3), kartą triumfavo kaunietės (3:2), o dar vienas mačas baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

 

ŽIEMA. Būtent paskutinėse oficialiose tarpusavio rungtynėse Vilniuje 3:6 nusileidusios sostinės žalgirietėms kaunietės faktiškai atsisveikino su viltimis išsaugoti sidabro medalius. Šią žiemą vykusiame LMFA Žiemos taurės turnyre „Kauno Žalgirio“ ir MFA „Žalgiris“-MRU keliai susikirto pusfinalyje ir tąsyk vilnietės laimėjo 5:0. Tiesa, „Kauno Žalgirio“ vyriausias treneris Mantas Babušis Žiemos taurės turnyro rezultatų nesureikšmino. „Į Žiemos taurės turnyrą žiūrėjome kaip į kontrolines rungtynes ir pasiruošimą moterų A lygos sezonui. Apibendrinus, mūsų tikslas buvo pasiruošti fiziškai, vykdyti atskiras žaidėjo užduotis“, – prieš sezoną teigė antrus metus Kauno komandą treniruojantis specialistas.

 

NUOSTOLIAI. Vis dėlto, Žiemos taurės turnyras kaunietėms buvo labai skaudus ne dėl kelių pralaimėjimų, o dėl pagrindinės puolėjos Kamilės Vaičiulaitytės traumos. Praėjusiame sezone A lygoje 30 įvarčių pelniusi 26 metų futbolininkė iš rikuotės iškrito mažiausiai pusmečiui. Rimtų nuostolių kaunietės patyrė ir gynybos grandyje, nes tarpsezoniu su „Kauno Žalgiriu“ atsisveikino į Šialių „Gintrą“ persikėlusi pagrindinė gynėja Tereza Romanovskaja.

 

LYDERĖ. Prieš sezoną „Kauno Žalgirio“ gretas papildė seserys Eglė ir Gintarė Raznauskaitės, Simona Lunevičiūtė, Ligita Toropovaitė, Ilona Birgėlaitė ir Andželika Naumčiuk, tačiau kol kas ryškiausia žiba ne jos, o 15-metė Ema Kriaučiūnaitė. A lygoje ji pelnė visus 3 komandos įvarčius, tiksliu smūgiu pasižymėjo ir pirmose Pirmos lygos Šiaurės-Vakarų regiono pirmenybių rungtynėse, o penktadienį Merginų (U15) Elitinės lygos rungtynėse trimis taikliais smūgiais padėjo savo FA „Kauno Žalgiris“ ekipai įveikti Ukmergės SC komandą.

 

STATISTIKA. LMFA A lygos čempionate „Kauno Žalgiris“ startavo sunkia pergale 1:0 prieš Gargždų „Bangą“, vėliau 2:0 įveikė Uteno „Utenį“, o trečiame ture tik 0:2 nusileido daugkartinėms šalies čempionėms Šiaulių „Gintra-Universitetas“ futbolininkėms. Per trejas rungtynes A lygoje kaunietės pelnė 3 įvarčius, kamuolį iš savo vartų traukė tik du kartus.

 

TIKSLAI. „Kauno Žalgirio“ treneris Mantas Babušis kalbėdamas apie komandos tikslus teigė, kad po praėjusio sezono buvo padarytos atitinkamos išvados ir kaunietės sieks susigrąžinti antrą vietą. „2020-ųjų sezonas buvo įvairus: pirmas ratas mums buvo labai sunkus, antras – visiškai kitoks, tačiau tuomet jau buvome praradę labai daug svarbių žaidėjų. Man kaip treneriui viskas buvo nauja. Mažai ką žinojau apie moterų futbolą ir kitas komandas, o tai lėmė ir mano nemažai padarytų klaidų. Šį sezoną ruošėmės rimčiau ir stengsimės sugrįžti į antrą vietą“, – reziumavo M. Babušis.

„Kauno Žalgirio“ FA manieže vyksiančios MFA „Žalgiris“-MRU ir „Kauno Žalgirio“ rungtynės sekmadienį prasidės 16 val.