Sekmadienį LMFA A lygos 9 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU LEU stadione susitiks su „Kauno Žalgiriu“. Paskutiniame tarpusavio susitikime Vilniaus žalgirietės Kaune net 6:0 įveikė varžoves ir išstūmė iš joms įprastos antros vietos Lietuvos moterų čempionate. Tačiau kova dėl sidabro Lietuvos čempionate dar anaiptol nebaigta.

SIDABRINĖS. „Kauno Žalgirio“ moterų futbolo komanda nuo 2014 metų Lietuvos moterų A lygos čempionate stabiliai finišuodavo antroje vietoje. Tiesa, iki 2017 metų komanda vadinosi „LSU-Žara“, tačiau sidabrinė tradicija nepasikeitė ir tapus Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo sistemos dalimi. Iš viso per savo istoriją „Kauno Žalgiris“ A lygoje sidabrą pelnė 7 kartus. Tiesa, pernai kaunietės buvo priverstos sidabrą iškeisti į bronzą.

PRIEŠPRIEŠA. Tai bus 30-oji MFA „Žalgiris“-MRU ir „Kauno Žalgiris“ ekipų akistata Lietuvos čempionatuose. Iki šiol per 29 rungtynes 21 pergalę šventė kaunietės, 6 – vilnietės ir tik dvi akistatos baigėsi lygiosiomis.

TENDENCIJA. Nors istorinių tarpusavio mūšių statistikoje gan akivaizdus kauniečių pranašumas, tačiau praėjusiame sezone A lygoje iniciatyvą perėmė Vilniaus žalgirietės. Pernai jos iškovojo dvi pergales (3:2 ir 6:3), kartą triumfavo kaunietės (3:2), o dar vienas mačas baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

NUOSTOLIAI. Kaunietėms vis dar padėti negali Žiemos turnyre sunkią traumą patyrusi pagrindinė puolėja Kamilė Vaičiulaitytė. Sezono pradžioje buvo teigiama, kad pernai A lygoje 30 įvarčių pelniusi 26 metų futbolininkė iš rikuotės iškrito mažiausiai pusmečiui.

LYDERĖ. Visgi, iš rikiuotės iškritus K. Vaičiulaitytei atsiskleidė kita jauna ir talentinga puolėja, 15-metė Ema Kriaučiūnaitė. Paskutinėse A lygos rungtynėse su Utenos „Uteniu“ ji pelnė 2 įvarčius, o iš viso jos kraityje jau 6 įvarčiai aukščiausiame Lietuvos moterų futbolo divizione. E. Kriaučiūnaitė 6 kartus pasižymėjo ir I lygos Šiaurės-Vakarų regiono pirmenybėse, dar 10 įvarčių pelnė Merginų (U15) Elitinės lygoje.

PERMAINOS. Po pirmojo A lygos rato „Kauno Žalgirio“ moterų futbolo komandą supurtė permainos. Nuo 2020 m. pradžios su komanda dirbusį Mantą Babušį komandos vyriausiojo trenerio pareigose pakeitė Martynas Karpavičius. 36-erių specialistas yra buvęs Lietuvos merginų iki 17 metų rinktinės trenerio asistentas ir Lietuvos merginų iki 15 metų vyriausiasis treneris, o merginas ir mergaites devynerius metus treniravo Marijampolėje.

STATISTIKA. Naujojo trenerio vadovaujamos kaunietės antrame rate lygiosiomis 1:1 sužaidė su Gargždų „Banga“, 4:0 įveikė Uteno „Utenį“, o paskutinėse rungtynėse 0:7 nusileido daugkartinėms šalies čempionėms Šiaulių „Gintra-Universitetas“ futbolininkėms. Per aštuonerias rungtynes A lygoje kaunietės surinko 13 taškų ir šiuo metu dalinasi 3-4 vietas su „Banga“. „Kauno Žalgiris“ A lygoje pelnė 10 įvarčių, o iš savo vartų kamuolį traukė 17 kartų. Be 6 kartus pasižymėjusios E. Kriaučiūnaitės, po 2 įvarčius šį sezoną pelnė Milda Liužinaitė ir Danielė Svirnelytė.

KOMENTARAS. „Sekmadienį turime eiti į aikštę maksimaliai susikaupę. Manau, kad merginos pasidarys išvadas po paskutinių rungtynių su „Vilniaus“ ekipa ir kausis tik dėl pergalės. Jokių kitų variantų nėra. Po tų rungtynių turėsime galimybę pailsėti, tikrai visi norime į atostogas išeiti su pakiliomis nuotaikomis“, – teigė MFA „Žalgiris“-MRU treneris Vytautas Lukša.

LEU stadione vyksiančios MFA „Žalgiris“-MRU ir „Kauno Žalgirio“ rungtynės sekmadienį prasidės 13 val.