Pirmasis MFA „Žalgiris“-MRU ir FK „Vilnius“ susitikimas 2022 m. LMFA A lygos pirmenybėse nenuvylė gausiai į BFA areną susirinkusių futbolo mėgėjų. Atkakli kova vyko iki paskutinio rungtynių arbitro švilpuko, o jam nuaidėjus pergale 2:1 (1:0) džiaugėsi žalgirietės.

MFA „Žalgiris“-MRU jau pačioje rungtynių pradžioje surengė kelis pavojingus išpuolius, puikią progą pasižymėti turėjo Nadiia Veherych, tačiau „Vilniaus“ ekipos vartininkė Aušra Kelevečkaitė sureagavo į žalgirietės smūgį ir nukreipė kamuolį į kampinį. Vis dėlto, išvengti įvarčio vilnietėms nebuvo lemta. Apsigynusios nuo pirmojo Polinos Yanchuk perdavimo „Vilniaus“ futbolininkės savo baudos aikštelėje „pametė“ Insą Fischer ir MFA „Žalgiris“-MRU tiksliu smūgiu galva pelnė pirmąjį rungtynių įvartį.

Po energingos ir sėkmingos rungtynių pradžios žalgirietės nemažino tempo, tolimais smūgiais vilniečių vartams grąsino I. Fischer ir Hannah Park, savo ruožtu, varažovės atsakė pavojingu legionierės iš Ukrainos Khrystynos Pereviznyk smūgiu. Įpusėjus kėliniui žalgirietės kiek sumažino žaidimo tempą, įtakos tam turėjo ir sudėtingos sąlygos BFA manieže.

Pirmo kėlinio viduryje kelis kartus įsitraukti į žaidimą teko ir MFA „Žalgiris“-MRU vartininkei Medai Šeškutei, tačiau geriausią progą puolime turėjo žalgirietės. 40 minutę P. Yanchuk išbėgo prieš varžovių vartininkę, bet jos smūgiuotas kamuolys praskriejo greta virpsto.

51 min. Erika Šupelytė po dar vieno P. Yanchuk perdavimo iš dešinio krašto pirma suskubo prie kamuolio ir iš kelių metrų pasiuntė jį į vilniečių vartus, tačiau rungtynių arbitras Aidas Vingilys užfiksavo Erikos žaidimą ranka ir įvarčio neįskaitė.

Antrame kėlinyje aikštėje ir toliau vyko kieta kova, o didžiausią pavojų kėlė tolimi futbolininkių smūgiai. 66 min. žalgirietė Arianna Velanda šūviu iš tolimos distancijos patikrino varžovių vartų skersinio tvirtumą, kiek anksčiau M. Šeškutės budrumą išbandė vilnietė Gabija Valiukevičiūtė.
Vis dėlto, 76 min. MFA „Žalgiris“-MRU vartininkė buvo priversta traukti kamuolį iš tinklo. Iš rikiuotės dėl traumos iškritus E. Šupelytei mažumoje žaidusios žalgirietės nespėjo persigrupuoti ir greitos atakos smaigalyje atsidūrusi K. Pereviznyk stipriu smūgiu rezultatą išlygino.

Lygiosios netenkino nei vienos komandos, tad futbolininkės iš paskutinių jėgų metėsi į ataką. Kelis kartus pavojaus varpai skambėjo prie žalgiriečių vartų, o 87 min. arti tikslo buvo jau A. Veland, bet po gražios kombinacijos jau nepavyko iš kelių metrų nuginkluoti A. Klevečkaitės.

Tačiau 89 min. MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės savo tikslą pasiekė. Po dar vieno perdavimo nuo kampinio gairelės kamuolys pasiekė baudos aikštelėje be priežiūros paliktą Karoliną Jasaitytę ir 16-metė gynėja puikiu smūgiu nukreipė jį į „Vilniaus“ vartus.

Nors prie pagrindinio rungtynių laiko buvo pridėtos net 5 minutės, bet rezultatas nepasikeitė ir pergalę Vilniaus derbyje šventė MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės. Per ketverias žaistas rungtynes surinkusios 9 taškus žalgirietės turnyro lentelėje pakilo į antrą vietą. Tuo metu 7 taškus turinti „Vilniaus“ ekipa rikiuojasi trečioje pozicijoje.

Kitose LMFA A lygos 5 turo rungtynėse pirmuosius taškus prarado čempionių titulą ginančios Šiaulių „Gintros“ futbolininkės. Jos sekmadienį svečiuose lygiosiomis 1:1 (1:1) sužaidė su Joniškio „Saned“ ekipa. Po 5 rungtynių 13 taškų turinti „Gintra“ ir toliau pirmauja čempionate, tuo metu 5 taškus surinkusi „Saned“ ekipa užima penktą vietą. O į ketvirtą poziciją pakilo Kauno rajono „Hegelmann“ komanda (6 taškai), sekmadienį svečiuose 3:0 (2:0) įveikusi be taškų liekančią Gargždų „Bangą“.

LMFA A lygos 6 turo dvikovos vyks gegužės 22 d. MFA „Žalgiris“-MRU išvykoje susitiks su Joniškio „Saned“ ekipa.