LMFA A lygos 3 ture įvykęs pirmasis Vilniaus moterų futbolo derbis dovanojo daug kovos, bet pašykštėjo įvarčių. Pripučiamoje BFA arenoje vykusios rungtynės iš abiejų komandų žaidėjų pareikalavo daug jėgų, bet galiausiai triumfavo MFA „Žalgiris“-MRU komanda.

Visas rungtynes kompaktiškai ir kibiai gynyboje žaidusios „Vilniaus“ futbolininkės stengėsi nepalikti laisvų erdvių prie savo vartų, o pasitaikius progai mėgino kontratakuoti. Savo ruožtu, MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjos ieškojo spragų varžovių gynybiniuose įtvirtinimuose, tačiau net ir jas aptikus kamuolys atkakliai nėjo į vartus. Vienintelis rungtynių įvartis krito jau per teisėjo pridėtą laiką, kai tiksliu smūgiu pergalingą tašką padėjo MFA „Žalgiris“-MRU puolėja Ugnė Lazdauskaitė, tokiu būdu atsigriebusi už nerealizuotą baudinį.

MFA „Žalgiris“-MRU komandai šiose rungtynėse negalėjo padėti ukrainietė Krystina Kozub, ją kairiąjame gynybos krašte pakeitė Judita Traubaitė. Nuo pirmų minučių aikštėje atkakli kova, bet ryškesnių epizodų puolime pirmame kėlinyje faktiškai nebuvo. 10 min. puikią progą pasižymėti turėjo U. Lazdauskaitė. Rezultatyviausia A lygos žaidėja po gražios kombinacijos iššoko viena prieš varžovių vartininkę Aušrą Klevečkaitę, bet jos smūgis buvo netikslus.

Kėlinio viduryje pirmieji pavojaus ženklai pasirodė ir prie „Žalgiris“-MRU vartų. 25 min. –žalgirietė Insa Fischer prie savo baudos aikštelės prasižengė prieš Gretą Guižauskaitę, o po pastarosios perdavimo „Vilniaus“ ekipos legionierė iš Suomijos Ellie Alexia Katriina Väistö niekieno nedengiama smūgiavo galva, bet kamuolio kelyje atsidūrė „Žalgirio“ vartinikė Albina Fomchenko.

Techninio broko nestokojusiame žaidime klimpusios futbolininkės atkuto pirmo kėlinio pabaigoje ir parodė, kad moka ir gali ne tik griauti, bet ir atakuoti. 43 min. žalgirietėms pavyko keliais perdavimais praskrosti vilniečių gynybą, o ukrainietė Nadiia Veherych iš aštraus kampo šovė visai greta virpsto. Atsakomasis vilniečių išpuolis virto pirmuoju kampiniu prie „Žalgiris“-MRU vartų, o baigiantis kėliniui atakos smaigalyje kelis kartus vėl atsidūrė žalgirietė N.Veherych. Vis tik pirmojo savo įvarčio ieškančiai „Žalgiris“-MRU legionierei iš Ukrainos turėtų progų realizuoti nepavyko. Paskutinėmis pirmo kėlinio akimirkomis žalgirietės surengė nedidelį šeimininkių vartų šturmą, tačiau po 45 minučių kovos rezultatas buvo lygus 0:0.

Antrame kėlinyje žaidimas dar labiau pagyvėjo. Dešiniame flange varžoves terorizavo „Žalgiris“-MRU kapitonė Laura Ruzgutė, kairėje aktyviai žaidė A. Cheminava. 57 min. dar vieno šanso atidaryti įvarčių sąskaitą neišnaudojo prieš vartininkę išbėgusi U. Lazdauskaitė, po minutės prieš „Vilniaus“ vartininkę atsidūrė net trys žalgirietės, tačiau A. Klevečkaitė antruoju bandymu ant vartų linijos užfiksavo po Karilės Liužinaitės smūgio į vartus riedėjusį kamuolį. 68 min. K. Liužinaitė buvo arti tikslo, bet ir šį sykį individualią mikrodvikovą „Vilniaus“ vartininkė laimėjo.

Antroje rungtynių dalyje „Vilniaus“ futbolininkės iš paskutinių jėgų darbavosi gynyboje, o žalgirietės vis didino spaudimą. 75 min. po dar vieno K. Liužinaitės smūgio kamuolys sudrebino „Vilniaus“ vartų skersinį. 80 min. iš kelių metrų į vartus smūgiavo U. Lazdauskaitė, bet ir vėl aukštumoje buvo vilniečių vartininkė.

86 min. galingai iš tolimos distancijos šovė Anika Kyžaitė, kamuolys po rikošeto šiek tiek pakeitė skriejimo kryptį, bet „Vilniaus“ ekipos vartininkė neklydo.

87 min. pavojingą kontrataką surengė ir „Vilniaus“ futbolininės. Skaistė Petrauskaitė nuo aikštės vidurio prasiveržė į žalgiriečių baudos aikštelę, bet į vartus kamuolio nukreipti nesugebėjo.

O 90 min. „Vilniaus“ komandinė gynyba subyrėjo. A. Cheminava suklaidino kelias varžoves, atliko perdavimą į baudos aikštelę, ten pirma prie kamuolio suskubo K.Liužinaitė, kurią neleistinai sustabdė šeimininkių gynėja. Arbitras Irmantas Kaprašovas paskyrė baudinį, kurį realizuoti pasišovė U. Lazdauskaitė. Ir nors pirmu smūgiu ji „Vilniaus“ vartininkės nepramušė, bet antruoju bandymu neprašovė ir išplėšė žalgirietėms pergalę.

Kitas rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais balandžio 25 d. Kaune su „Kauno Žalgirio“ futbolininkėmis. Kaunietės A lygos 3 ture 0:2 nusileido Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komandai ir po 3 rungtynių savo sąskaitoje turi 6 taškus. Tokį pat taškų kraitį yra surinkusios ir Vilniaus žalgirietės.