LMFA A lygos 10 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU savo aikštėje 3:0 (1:0) įveikė FK „Vilnius“ komandą ir antrąjį čempionato ratą užbaigė trijų pergalių serija. Tuo pačiu žalgirietės laimėjo ir antrąjį Vilniaus derbį šį sezoną.

Pirmasis 2022 m. derbis gegužės viduryje baigėsi MFA „Žalgiris“-MRU pergale 2:1, bet šįkart intrigos dviejų sostinės komandų dvikovoje buvo mažiau.

Žalgirietės rungtynes pradėjo labai susikaupusios ir jau 3 min. Insa Fischer po puikaus Nadiios Veherych perdavimo galėjo išvesti savo komandą į priekį, bet iš patogios situacijos smūgiavo virš vartų. Dar po kelių minučių Marija Galkina iš kelių metrų nepataikė į vartus, tačiau galiausiai šeimininkės savo persvarą pavertė įvarčiu. 12 min. Arianna Veland tiksliu perdavimu atrado į ataką pasijungusią I. Fischer , o MFA „Žalgiris“-MRU senbuvė užtikrintai pasiuntė kamuolį į tolimą apatinį varžovių vartų kampą.

Po įvarčio žaidimas išsilygino. „Vilniaus“ futbolininkės atakoje ieškojo savo komandos lyderės Khrystynos Perevyznik, tačiau MFA „Žalgiris“-MRU gynėja Viktorija Čiapaitė sėkmingai stabdė rezultatyviausią A lygos futbolininkę ir neleido jai įsibėgėti. Tik pačioje pirmo kėlinio pabaigoje K. Perevyznik pavyko išsisukti iš žalgiriečių globos, o po jos perdavimo pavojingai į MFA „Žalgiris“-MRU vartus smūgiavo Gabija Valiukevičiūtė, tačiau Meda Šeškutė su šiuo iššūkiu susidorojo.

Savo ruožtu, žalgirietės pirmame kėlinyje taip pat surengė kelias pavojingas atakas, o bene geriausiu šansu pasižymėti nepasinaudojo Erika Šupelytė. Po Anikos Kyžaitės perdavimo iš aikštės gilumos Erika išbėgo prieš varžovių vartus, perkėlė kamuolį per „Vilniaus“ vartininkę, tačiau į vartus nepataikė.

Po pertraukos žalgirietės tęsė savo išpuolius. 50 min. A. Veland iš patogios situacijos smūgiavo virš vartų, o 56 min. rungtynių svarstyklės nusviro į žalgiriečių pusę. Karolinos Jasaitytės pradėtą ataką tiksliu perdavimu pratęsė A. Veland, o atakos smaigalyje atsidūrusi N. Veherych šį kartą savo šansu pasinaudojo. Futbolininkės iš Ukrainos nepaliko jokių vilčių „Vilniaus“ komandos vartininkei ir pelnė antrą įvartį.

Netrukus Nadiia turėjo ir dar vieną progą, bet žalgirietės smūgiuotą kamuolį sugavo Aušra Klevečkaitė. Pralaimėjimo nuojauta išjudino ir „Vilniaus“ futbolininkes. Kelis kartus arti įvarčio buvo Dovilė Donskaitė, dviem galingais baudos smūgiais M. Šeškutės budrumą patikrino G. Valiukevičiūtė. Tačiau MFA „Žalgiris“-MRU vartininkė su visais varžovių išbandymais susidorojo.

65 min. A. Veland dar kartą nuostabų aikštės matymą ir tiksliu perdavimu išvedė į akistatą su varžovių vertininkę N. Veherych. Deja, ukrainietė smūgiavo greta vartų. Netrukus jau E. Šupelytė nesugebėjo pergudrauti vilniečių vartininkės, į vartus smūgiavo H. Park ir P. Yanchuk, bet paskutinį žodį tarė puikias rungtynes sužaidusi A. Veland.

71 min. MFA „Žalgiris“-MRU legionierė iš JAV sulaukė kamuolio varžovių baudos aikštelėje ir galingu smūgiu pasiuntė jį į „Vilniaus“ vartų tinklą.

Baigiantis rungtynėms vilniečių užsidegimas galutinai užgeso, o žalgirietės galėjo pridėti ir dar kelis įvarčius, tačiau P. Yanchuk ir E. Šupelytė savo šansais nepasinaudojo. Vis dėlto, MFA „Žalgiris“-MRU ekipos pergalei užteko ir trijų įvarčių.

Per 10 rungtynių surinkusios 20 taškų žalgirietės antrą LMFA A lygos ratą užbaigė antroje pozicijoje, o 14 taškų turinti „Vilniaus“ ekipa lieka trečioje vietoje. Turnyrinės lentelės viršūnėje su 28 taškais įsitaisė Šiaulių „Gintra“.

Joniškio „Saned“ ir Kauno rajono „Hegelmann“ komandos turi po 11 taškų, Gargždų „Banga“ per pirmus du ratus taškų neiškovojo.

MFA „Žalgiris“-MRU – FK „Vilnius“ 3:0 (1:0).

Įvarčiai: 12 min. I. Fischer, 56 min. N. Veherych, 71 min. A. Veland.

Įspėjimas: 60 min. M. Piesliakaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Viktorija Čiapaitė, Karolina Jasaitytė, Monika Piesliakaitė, Laura Ruzgutė, Anika Kyžaitė, Arianna Veland, Marija Galkina (61 min. Polina Yanchuk), Insa Fischer, Erika Šupelytė, Nadiia Veherych (78 min. Hannah Park). Atsargoje: Ineta Šukštulytė, Dominyka Vaiginytė, Karilė Liužinaitė, Kotryna Maželytė, Ugnė Slankauskaitė, Irūna Blaškytė.