Sekmadienį LMFA Moterų A lygos 8 turo rungtynėse sostinės LEU stadione MFA „Žalgiris“-MRU susitiko su FK „Vilnius“ ekipa. Antrasis šį sezoną Vilniaus futbolo komandų derbis A lygoje baigėsi kovingomis lygiosiomis 1:1 (1:1). Žalgirietės pirmavo po Ugnės Lazdauskaitės įvarčio, bet varžovės pirmo kėlinio pabaigoje rezultatą išlygino.

Pirmame A lygos rate Vilniaus derbis baigėsi žalgiriečių pergale 1:0, o vienintelį įvartį pelniusi U. Lazdauskaitė pasižymėjo jau per teisėjo pridėtą laiką. Šį kartą „Žalgirio“ futbolininkės atakavo iki paskutinio rungtynių arbitro švilpuko, bet išplėšti pergalės nesugebėjo.

Skirtingai nei pirmose tarpusavio rungtynėse, „Vilniaus“ futbolininkės demonstravo ne tik gerus žaidimo gynyboje įgūdžius, bet rengė pavojingas kontratakas. 9 min. apsigynusios nuo kelių iš eilės „Žalgirio“ futbolininkių kampinių, vilnietės surengė žaibišką kontrataką ir tik pasiaukojantis Viktorijos Čiapaitės žaidimas išgelbėjo komandą nuo didesnių nemalonumų.

17 min. „Vilnius“ ekipos puolėja Skaistė Petrauskaitė įsiveržė į žalgiriečių baudos aikštelę, perdavė kamuolį komandos draugei, bet pastarosios smūgį atrėmė „Žalgirio“ vartininkė Albina Fomchenko.

Šaltas dušas pažadino žalgirietes. 23 min. po Lauros Ruzgutės perdavimo kamuolio į varžovių vartus vos nenukreipė U. Lazdauskaitė, netrukus stipriu, akcentuotu smūgiu „Vilniaus“ vartinonkės Aušros Klevečkaitės budrumą patikrino Marija Galkina.

25 min. žalgirietės surengė pavyzdinę ataką, kurios smaigalyje atsidūrusi U. Lazdauskaitė šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į varžovių vartų tinklą.

Išsiveržusios į priekį žalgirietės ir toliau aktyviai ieškojo spragų varžovių gynyboje, bet antrą kartą pramušti A. Klevečkaitės joms nepavyko.

O 39 min. apsigynusios vilnietės žaibiškai perėjo į žalgiriečių aikštės pusę, S.Petrauskaitė pabėgo nuo „Žalgirio“ gynėjų ir nestipriu, bet tiksliu smūgiu išlygino rezultatą.

Jau kitoje atakoje arti tikslo buvo Ana Cheminava, bet po jos smūgio iš kairės kamuolys prašvilpė greta virpsto.

Antro kėlinio pradžioje „Žalgirio“ treneriai į kovą metė Karoliną Jasaitytę ir Krystiną Kozub, pakoregavo futbolininkių taktinį išsidėstymą aikštėjė ir žalgiriečių atakų bangos viena po kitos ritosi link viešnių vartų.

Vis dėlto, didelėmis pajėgomis savo baudos aikštelės prieigose įsitvirtinusios „Vilniaus“ futbolininkės pagirtinai dirbo gynyboje ir nesuteikė žalgirietėms rimtesnių galimybių pasižymėti.

71 min. iš tolimos distancijos laimę pabandė L. Ruzgutė, bet kamuolys nusileido greta virpsto.

Vėliau kelis kartus pavojingai į vartus smūgiavo U. Lazdauskaitė, o bene geriausią progą žalgirietės susikūrė 88 min., kai į baudos aikštelę įsiveržusi Insa Fischer parideno kamuolį ties 11 metrų žyme buvusiai Erikai Šupelytei, bet pastaroji į vartus nepataikė.

Baigiantis mačui žalgirietės atkakliai bandė pralaužti „Vilniaus“ gynybą, bet šį kartą išplėšti pergalę tiksint paskutinėms minutėms šansų nebuvo.

Po 9 rungtynių 19 taškų surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU ekipa A lygoje užima 2 vietą. Nuo pirmaujančios Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komandos žalgirietes skiria jau 8 taškai. 4 taškus turinti „Vilniaus“ komanda žengia 5-oje pozicijoje. Po 13 taškų yra surinkusios Gargždų „Bangos“ ir „Kauno Žalgirio“ futbolininkės.

Būtent su kaunietėmis MFA „Žalgiris“-MRU ekipa birželio 6 d. ir užbaigs A lygos antro rato kovas.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – FK „Vilnius“ 1:1 (1:1).

Įvarčiai: 24 min. U. Lazdauskaitė; 39 min. S. Petrauskaitė.

Įspėjimai: 59 min. U. Lazdauskaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Albina Fomchenko, Insa Fischer, Greta Markauskaitė (46 min. Karolina Jasaitytė), Viktorija Čiapaitė (46 min. Krystina Kozub), Anika Kyžaitė, Erika Šupelytė, Marija Galkina, Karilė Liužinaitė (77 min. Irūna Blaškytė), Ana Cheminava, Laura Ruzgutė, Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Dominyka Vaiginytė, Judita Traubaitė, Ugnė Slankauskaitė, Emilija Stefanovič.