Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa sekmadienį LMFA A lygos 3 turo rungtynėse Pilaitės arenoje 2:0 (1:0) įveikė FK „Vilnius“ futbolininkes ir iškovojo pirmąją pergalę čempionate. Abu įvarčius nugalėtojoms pelnė Aristelle Luise Yog Atouth.

Po pergalingų rungtynių Baltijos moterų futbolo lygoje MFA „Žalgiris“-MRU treneriai startinėje sudėtyje atliko tik vieną keitimą – įtraukė į vienuoliktuką rungtynes su Rygos „Metta“ praleidusią komandos kapitonę Laurą Ruzgutę.

Nuo pirmų minučių su kamuoliu ilgiau žaidė žalgirietės, tuo metu vilnietės koncentravosi į gynybą ir kontratakas. Pirmoje rungtynių dalyje aikštėje vyravo pozicinis futbolas, o didžiausia grėsmė prie varžovių vartų kildavo po Anos Cheminavos prasiveržimų. Savo ruožtu, kitoje aikštės pusėje žalgiriečių klaidų tykojo „Vilniaus“ ekipos puolėja Mia Leneice Darden.

27 minutę vilnietės po kampinio prie MFA „Žalgiris“-MRU vartų nespėjo grįžti į gynybą, o tuo pasinaudojusi žalgiriečių vartininkė Meda Šeškutė nedelsdama atliko laisvą smūgį nuo savų vartų ir išvedė Luise Yog Atouth į akistatą su vilniečių vartininke. 29-erių futbolininkė iš Gabono nesuklydo ir užtikrintai pasiuntė kamuolį į Aušros Klevečkaitės ginamų vartų tinklą.

Po įvarčio žaidimo pobūdis nepasikeitė: žalgirietės ilgiau kontroliavo kamuolį, o jų varžovės ir toliau ieškojo progų kontratakoms. Antrame kėlinyje aikštėje vyko apylygė gynybinio pobūdžio kova, tačiau 56 min. žalgirietės surengė puikią ataką, kurios smaigalyje atsidūrusi L. Yog Atouth po Irūnos Blaškytės perdavimo dar kartą šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į apatinį varžovių vartų kampą ir padidino žalgiriečių persvarą iki dviejų įvarčių.

Per likusį laiką vilnietės pamėgino perimti iniciatyvą ir surengė kelias pavojingas atakas, tačiau MFA „Žalgiris“-MRU gynėjos ir vartininkė M. Šeškutė užtikrintai susitvarkė su varžovių išpuoliais.

Kitas moterų A lygos rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais balandžio 30 d. Garliavoje su Kauno rajono FC „Hegelmann“ komanda. Būsimos varžovės paskutinėse savo rungtynėse svečiuose 1:2 nusileido Šiaulių „Gintrai“ ir patyrė antrą nesėkmę per trejas žaistas rungtynes.

STATISTIKA

FK „Vilnius“ – MFA „Žalgiris“-MRU 0:2 (0:1)

Įvarčiai: 27 ir 56 min. L. Yog Atouth.

Įspėjimai: 21 min. L. Darden, 43 min. A. Alekberovaitė; 74 min. B. Taskin.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Liana Ghazaryan (57 min. Ineta Šukštulytė), Augustė Andrijevskytė, Maya Musaskaya, Viktorija Čiapaitė-Tankūnė, Laura Ruzgutė, Irūna Blaškytė (80 min. Jullien Ramirez), Ugnė Slankauskaitė (57 min. Busra Taskin), Aristelle Luise Yog Atouth (80 min. Kotryna Maželytė), Ana Cheminava, Karilė Liužinaitė (65 min. Rachel Hawkins). Atsargoje: Austėja Petkevičiūtė, Gytė Ulenskaitė.