Sekmadienį LMFA A lygos 15 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU sostinės LEU stadione susitiks su Gargždų „Banga“. Tai bus trečioji komandų akistata čempionate.

Šį sezoną abi tarpusavio dvikovas laimėjo žalgirietės: pirmame rate Gargžduose po Ugnės Lazdauskaitės ir Insos Fischer įvarčių jos šventė pergalę 2:0, o antrame – po Anos Cheminavos dublio bei Lauros Ruzgutės ir U. Lazdauskaitė tikslių smūgių laimėjo 4:2.

Paskutinėse tarpusavio rungtynėse „Bangos“ ekipai du įvarčius įmušė puolėja Lijana Gedminaitė. Po pirmojo 22 metų futbolininkės įvarčio 49 min. „Banga“ pirmavo 1:0, o po antrojo – 80 min. rezultatas buvo lygus 2:2, tačiau galingai rungtynes užbaigusios žalgirietės išplėšė pergalę.

Beje, tai buvo jau trečia iš eilės MFA „Žalgiris“-MRU laimėta dvikova su „Banga“. Apskritai per paskutinius 6 susitikimus žalgirietės Gargždų futbolininkes įveikė net penkis kartus, o „Banga“ paskutinę pergalę prieš MFA „Žalgiris“-MRU ekipą šventė 2020 metais, trečiame A lygos rate Gargžduose (2:1).

Iš viso A lygoje MFA „Žalgiris“-MRU ir Gargždų „Banga“ iki šiol tarpusavyje sužaidė 18 rungtynių: 10 pergalių iškovojo žalgirietės, 7 dvikovas laimėjo „Bangos“ futbolininkės, o vienerios rungtynės baigėsi lygiosiomis. Beje, net aštuonis kartus MFA „Žalgiris“-MRU Gargždų ekipą įveikė būtent Viniuje, o „Bangos“ futbolininkės sostinėje laimėjo tik vieną kartą.

2020 m. A lygos čempionate MFA „Žalgiris“-MRU komanda užėmė antrą vietą, o Gargždų „Banga“ finišavo ketvirtoje pozicijoje. Šiais metais 28 taškus per 13 rungtynių surinkusios žalgirietės taip pat tvirtai laikosi ant antrojo turnyrinėse lentelės laiptelio, tuo metu 20 taškų po 14 rungtynių turinti „Banga“ yra trečia.

Praėjusiame A lygos ture „Banga“ savo aikštėje 1:5 nusileido čempionate pirmaujančiai Šiaulių „Gintrai“. Vienintelį įvartį į daugkartinių šalies čempionių vartus pelnė Vitalija Žatkina. Tuo metu MFA „Žalgiris“-MRU po atkaklios kovos 1:0 palaužė ketvirtą vietą užimančio „Kauno Žalgirio“ futbolininkes. Pergalę lėmusį įvartį pelnė sostinės ekipos gretas liepą papildžiusi Dovilė Dockaitė.

17-metė žalgirietė pernai žaidė Gargždų „Bangos“ komandoje ir A lygoje per 20 rungtynių pelnė 6 įvarčius. D. Dockaitės teigimu, sekmadienį MFA „Žalgiris“-MRU dėl pergalės teks labai rimtai paplušėti. „Gargždų „Bangos“ futbolininkės visada buvo labai kovingos, užsispyrusios ir atkaklios – kaip tikros žemaitės. Jos mėgsta kietą, fizine jėga paremtą futbolą, tačiau komandoje taip pat yra techniškų ir individualiai pajėgių futbolininkių, galinčių imtis iniciatyvos, pelnyti įvarčius. Neabejoju, kad „Banga“ į Vilnių atvyks kovoti dėl pergalės, tačiau to paties sieksime ir mes. Jei laikysimės žaidimo plano, žaisime drausmingai ir išnaudosime savo privalumus, manau, kad pergalė bus mūsų“, – teigė MFA „Žalgiris“-MRU ekipos žaidėja.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Gargždų „Banga“ rungtynės LEU stadione sekmadienį prasidės 13.30 val.