Sekmadienį LMFA Moterų A lygos 7 turo rungtynėse sostinės LEU stadione MFA „Žalgiris“-MRU po atkaklios kovos 1:3 (1:1) nusileido Šiaulių „Gintra-Universitetas“ ekipai. Žalgirietės pirmavo po Ugnės Lazdauskaitės įvarčio, bet kėlinio viduryje Simona Veličkaitė rezultatą išlygino, o antrame kėlinyje šiaulietės dar dviem įvarčiais įtvirtino pergalę.

Pirmame A lygos rate Šiauliuose žalgirietės daugkartinėms šalies čempionėms pralaimėjo net 0:8. Tačiau šį kartą MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės buvo geriau pasirengusios akistatai su čempionėmis. Nuo pirmų akimirkų žalgirietės drausmingai gynėsi, neleido varžovėms laisvai judėti su kamuoliu, o pasitaikius progai – kontratakavo. Ir bene pirmoji kontrataka buvo vainikuota puikiu įvarčiu. 5 min. „Žalgirio“ legionierė iš Sakartvelo Ana Cheminava iš kairio krašto atliko perdavimą baudos aikštelės prieigose buvusiai U. Lazdauskaitei ir pastaroji tiksliu smūgiu nuginklavo Šiaulių komandos vartininkę Medą Šeškutę.

Po praleisto įvarčio sujudusios šiaulietės padidino spaudimą, o žalgirietės didelėmis pajėgomis plušėjo gynyboje. Labai aktyviai kraštuose žaidusios „Gintra-Universitetas“ futbolininkės Simona Veličkaitė ir Jessica Ayers neleido atsikvėpti „Žalgirio“ gynėjoms Juditai Traubaitei ir Viktorijai Čiapaitei, tačiau joms gynyboje padėjo rezultatyviausią A lygos žaidėją Rimantą Jonušaitę atidžiai prižiūrėjusios Greta Markauskaitė ir Insa Fischer. Pusę kėlinio žalgirietės sėkmingai stabdė varžovių atakas, tačiau ilgiau pažaisti su kamuoliu nesigavo. Tik 15 min. žalgirietės vėl priartėjo prie šiauliečių vartų, bet Lauros Ruzgutės perdavimas U. Lazdauskaitės nepasiekė.

Kėlinio viduryje šiaulietės kelis kartus pavojingai smūgiavo į Albinos Fomchenko ginamus vartus, o 23 min. „Žalgirio“ vartininkei teko traukti kamuolį iš tinklo. Tolimo perdavimo sulaukusi S. Veličkaitė iš dešinės įsiveržė į baudos aikštelę ir iš kelių pasiuntė kamuolį į aikštės šeimininkių vartus.

Visgi, po praleisto įvarčio žalgirietės nenuleido rankų ir toliau kantriai laikėsi žaidimo plano. Nors su kamuoliu daugiau laiko praleido šiaulietės, tačiau „Žalgirio“ futbolininkės sėkmingai stabdė varžovių atakas, o pačios pirmame kėlinyje surengė kelias pavyzdines kontratakas. Kelis kartus varžovių gynėjas greičio dvikovose tikrino U. Lazdauskaitė, o 43 min. A. Cheminava prasiveržė kairiu kraštu, įskriejo į baudos aikštelę, bet nesugebėjo pataikyti į vartus.

Pirmas kėlinys baigėsi neįprastu Šiaulių ekipai rezultatu 1:1. Po pertraukos šiaulietės į aikštę grįžo su dar didesne energija, o bene didžiausiu galvos skausmu „Žalgirio“ gynėjoms tapo po keitimo aikštėje pasirodžius „Gintra-Universitetas“ legionierė iš JAV Madison Anne Gibson. Kairiame krašte įsikūrusi 24 metų futbolininkė individualiais prasiveržimais draskė žalgiriečių gynybinius įtvirtinimus ir svariai prisidėjo prie pergalingų „Šiaulių“ komandos įvarčių.

50 min. kamuolys gan ilgai blaškėsi žalgiriečių baudos aikštelėje, vilnietėms nepavyko jo išspirti ir galiausiai Jelena Čubrilo stipriu smūgiu pelnė antrą įvartį. Beveik visas jėgas gynybai skyrusios žalgirietės atsilaikė iki 74 min., kai M. Gibson dar kartą kairiu kraštu įsiveržė į baudos aikštelę, atliko stiprų perdavimą, o kamuolį į savus vartus nukreipė varžovei sutrukdyti mėginusi žalgirietė Insa Fischer.

Dviejų įvarčių persvara kiek apramino šiaulietes, o tuo pasinaudoti pamėgino „Žalgirio“ futbolininkės. 77 min. U. Lazdauskaitė buvo neleistinai sustabdyta prie viešnių baudos aikštelės, tačiau A. Cheminava stipriu, bet netiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį virš vartų.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis abiejų komandų žaidėjos apsikeitė atakomis, tačiau galutinis rezultatas liko nepakitęs – pergalę 3:1 iškovojo viešnios iš Šiaulių. Aštuntą kartą iš eilės A lygoje laimėjusi Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komanda su 24 taškais pirmauja čempionate. Tuo metu antrą nesėkmę pirmenybėse patyrusi MFA „Žalgiris“-MRU ekipa su 18 taškų rikiuojasi antroje pozicijoje.

MFA „Žalgiris“-MRU – Šiaulių „Gintra-Universitetas“ 1:3 (1:1).

Įvarčiai: 5 min. U. Lazdauskaitė; 22 min. S. Veličkaitė, 50 min. J. Čubrilo, 74 min. I. Fischer (į savus vartus).

Įspėjimai: 38 min. V. Čiapaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Albina Fomchenko, Judita Traubaitė, Insa Fischer, Greta Markauskaitė, Viktorija Čiapaitė (58 min. Krystina Kozub), Anika Kyžaitė, Erika Šupelytė, Marija Galkina (77 min. Karilė Liužinaitė), Ana Cheminava, Laura Ruzgutė, Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Aistė Griciūtė, Karolina Jasaitytė, Ugnė Slankauskaitė, Emilija Stefanovič, Irūna Blaškytė.