Šeštadienį Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU Lietuvos moterų „Žiemos taurės“ turnyro antrose rungtynėse susitiks su Gargždų „Bangos“ futbolininkėmis.

Pirmame „Žiemos taurės“ turnyro ture žalgirietės Pilaitės gimnazijos manieže 0:2 (0:0) nusileido Joniškio „Saned“ ekipai. Kalbėdamas apie pirmąsias rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU treneris Vytautas Lukša konstatavo, kad nesėkmę lėmė objektyvios priežastys.

Pradėkime nuo to, kad šiuo metu mes dar tik ruošiamės naujam sezonui, tad sportinė forma nėra ir neturi būti optimali. Be to, rungtynėse su „Saned“ negalėjo padėti labiausiai patyrusios mūsų futbolininkės – kapitonė Laura Ruzgutė, Anika Kyžaitė ir Insa Fischer, o dėl traumų ir ligų nežaidė Viktorija Čiapaitė ir Erika Šupelytė. Metėme į kovą jaunas žalgirietes, bet matėsi, kad merginoms dar trūksta aukštesnio lygio futbolo patirties. Kita vertus, niekas ir nesitiki, kad dar pernai žaidusios Merginų Elitinėje lygoje, dabar jos iš karto dominuos dvikovose su vyresnėmis varžovėmis. Tam reikia laiko, reikia kantrybės ir nuoseklaus darbo treniruotėse“, – pastebėjo V. Lukša.

Šį šeštadienį MFA „Žalgiris“-MRU sudėtis turėtų būti ne tokia jaunatviška. Anot V. Lukšos, prie komandos jau prisijungė L. Ruzgutė ir A. Kyžaitė, po ligos atsigavo ir į rikiuotę sugrįžo ir E. Šupelytė.

Neabejoju, kad Laura, Anika ir Erika suteiks mūsų žaidimui brandumo ir solidumo, jų buvimas aikštėje pridės pasitikėjimo ir jaunesnėms žalgirietėms. Jei dar pavyks išspręsti problemas baigiamojoje atakos fazėje ir realizuoti susikurtas progas – viskas turėtų būti gerai“, – pareiškė MFA „Žalgiris“-MRU treneris.

Vis dėlto, kalbėdamas apie rungtynių su Gargždų „Banga“ tikslus, V. Lukša atkreipė dėmesį, kad šiame sezono etape vienas laimėjimas ar pralaimėjimas nieko nereiškia.

Be abejo, visada maloniau rungtynes laimėti, bet dabar mūsų pagrindinis tikslas – ne pergalės, o patirties kaupimas, jaunų žaidėjų apšaudymas ir komandinių ryšių bei savitarpio supratimo gerinimas. Mes turime susidėlioję pasirengimo sezonui planą, žinome, ko mums trūksta, matome didžiausias problemas ir siekiame jas spręsti treniruotėse bei kontrolinėse rungtynėse. „Žiemos turnyras“ mums ir yra tos kontrolinės rungtynės, kuriose mes galime be didelės įtampos siekti savo tikslų ir formuoti naują komandą“, – samprotavo V. Lukša.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Gargždų „Bangos“ rungtynės šeštadienį prasidės 13.15 val. Nuo 15.30 val. Pilaitės manieže į kovą stos daugkartinės šalies čempionės Šiaulių FK „Gintra“-ŠSG ir FK „Vilnius“.

Trečiojo turo rungtynėse bus žaidžiamos vasario 12 d. Po grupių etapų bus žaidžiami pusfinaliai, o „Žiemos taurės“ turnyro prizininkės turėtų paaiškėti kovo 5 d.