MFA „Žalgiris“-MRU sekmadienį LMFA A lygos 3 turo rungtynėse išmėgins jėgas su Kauno rajono „Hegelmann“. Abi komandos čempionate startavo pralaimėjimais: žalgirietės svečiuose 0:3 nusileido Šiaulių „Gintros“ ekipai, o „Hegelmann“ futbolininkės savo aikštėje 0:4 turėjo pripažinti FK „Vilnius“ pranašumą.

Kalbėdamas apie artėjančias rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU treneris Vytautas Lukša teigė, kad nepaisant nesėkmės Šiauliuose nuotaikos yra geros, o futbolininkės per praėjusią savaitę turėjo galimybę geriau pasirengti būsimai akistatai.

„Pagaliau turėjome savaitę, kai galėjome dirbti treniruotėse visa sudėtimi. Pirmose rungtynėse su „Gintra“ pamatėme, kad mums labiausiai trūksta savitarpio supratimo ir susižaidimo. Tiesą sakant, tai žinojome ir prieš rungtynes, nes per paskutinius du mėnesius turėjome tik vienerias kontrolines rungtynes, be to, treniruotėse dažnai nebūdavo į Lietuvos rinktines pakviestų futbolininkių, tad buvo aišku, kad mūsų naujokėms ir senbuvėms reikės laiko, kad rastų bendrą kalbą aikštėje“, – pastebėjo V. Lukša.

Formaliai Kauno rajono „Hegelmann“ yra nauja, moterų A lygoje debiutuojanti komanda. Tačiau realybėje su „Hegelmann“ spalvomis šį sezoną žaidžia buvusios „Kauno Žalgirio“ futbolininkės, praėjusiame sezone iškovojusios čempionate bronzos medalius. „Iš tiesų, naujas tik pavadinimas, pati komanda mums puikiai pažįstama, nes ten žaidžia tos pačios „Kauno Žalgirio“ futbolininkės. Mūsų merginos jas taip pat gerai žino, jos supranta, kaip reikės žaisti, nuotaikos tikrai geros, visos nekantriai laukia rungtynių. Aš asmeniškai neabejoju, kad tai bus geros, kokybiškos rungtynės. Svarbu, kad gynyboje nedalintume dovanėlių varžovėms, neleistume joms pasižymėti, o puolime išnaudotume savo progas. Tada viskas bus gerai“, – konstatavo V. Lukša.

Šiose rungtynėse būtent V. Lukša diriguos žalgiriečių žaidimui, nes vyriausias treneris Karolis Jasaitis Šiauliuose buvo pašalintas iš aikštės ir sulaukė vienerių rungtynių diskvalifikacijos. Tiesa, pats Vytautas apie vyriausio trenerio pareigas kalbėjo su šypsena. „Mes su Karoliu dirbame kartu, mums nėra didelio skirtumo, kas vadinamas vyriausiu treneriu, o kas – tiesiog treneriu. Tad ir fakto, kad šiose rungtynėse aš atliksiu vyr. trenerio pareigas tikrai nesureikšminu. Juo labiau, kad Karolis irgi bus netoliese. Aišku ne techninėje zonoje, bet aš manau, kad ir iš tribūnos puikiai girdėsis jo patarimai“, – teigė V. Lukša.

Rungtynės su „Hegelmann“ komanda vyks Garliavoje, A.Mitkaus mokyklos stadione. Anot V. Lukšos, nepaisant nesėkmės Šiauliuose MFA „Žalgiris“-MRU tikslai nepasikeitė ir kiekvienose rungtynėse žalgirietės kausis tik dėl pergalės. „Žinome savo tikslus, savo užduotis ir stengsimės jas įgyvendinti. Šį sezoną komandos gretose turime bent 15-16 lygiaverčių futbolininkių, matome treniruotėse, kaip jos gali ir moka žaisti, tad nėra abejonių, kad netrukus ir oficialiose rungtynėse išvysime tikrąjį MFA „Žalgiris“-MRU veidą. Mums reikia tik laiko, o žaidimas tikrai gerės“, – užtikrintai pareiškė V. Lukša.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Kauno raj. „Hegelmann“ dvikova sekmadienį prasidės 16 val.