Liepos 16-18 dienomis dvi MFA „Žalgiris“-MRU komandos dalyvavo Utenoje vykusiame „Capelli Sport Cup 2021“ jaunimo merginų futbolo turnyre. Pirmą kartą surengtose merginų varžybose U16 (2006 m. gimimo ir jaunesnės) ir U19 (2003 m. gimimo ir jaunesnės) amžiaus grupėse jėgas išbandė septynios komandos iš Vilniaus, Šiaulių, Utenos ir Vilkijos, o pergales iškovojo žalgiriečių ekipos.

MFA „Žalgiris“-MRU U16 komanda įveikė FK „Vilnius“ ir FK „Vilkija“ ekipas, o U19 komanda pusfinalyje peržengusi Utenos „Utenio“ merginų barjerą, finale 2:1 nugalėjo „Vilniaus“ futbolininkes.

Vis dėlto, šiame turnyre svarbios buvo ne tik komandinės pergalės. Merginų turnyrą atidžiai strebėjo su „Utenos Uteniu“ bendradarbiaujančio „HB Koge“ (Danija) klubo skautai ir treneriai. Jie atrinko aštuonias geriausiai turnyre užsirekomendavusias futbolininkes, kurioms turnyro rėmėjas „Capelli Sport“ suteikė galimybę išvykti į Daniją ir kartu su „HB Koge“ bendraamžėmis dalyvauti treniruočių stovykloje.

Vienas iš turnyro organizatorių Marius Babravičius teigė, kad „HB Koge“ turi ilgalaikių planų, susijusių su žaidėjų mainais bei kitais ateities sandoriais. Be to, anot jo, turnyru siekiama sukurti palankią aplinką jaunųjų futbolininkių ugdymui. „Prieš tai Utenoje turėjome berniukų turnyrą, o kadangi „Capelli Sport“ labai daug investuoja į moterų futbolą, tai nuspręsta organizuoti turnyrą ir merginoms. Šis turnyras padėjo užsieniečiams pamatyti, koks yra lygis Lietuvoje. Turnyrą stebėję trys „HB Koge“ skautai kartu yra ir savo amžiaus grupių komandų treneriai. Vienas yra jaunimo merginų futbolo departamento vadovas, o kiti du yra U13 ir U18 komandų strategai. Jie stebėjo visas rungtynes ir pateikė savo išvadas. Jie iš savo perspektyvos išsirinko geriausias abiejų amžiaus grupių žaidėjas lyginant su Danijos lygiu“, – teigė M. Babravičius.

Tarp aštuonių geriausių turnyro žaidėjų pateko ir dvi MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės – Žemyna Lekavičiūtė ir Greta Jaroševičiūtė. Danijos komandos skautų dėmesio sulaukė ir dvi už MFA „Žalgiris“-MRU komandas žaidusios „Kauno Žalgirio“ futbolininkės – Rusnė Makarevičiūtė ir Miglė Žižytė. Taip pat buvo įvertintos Jotvilė Šapaitė ir Augustė Auginaitė (Šiaulių „Gintra-ŠSG“), Agnieška Kazarina („FK Vilnius“) ir Neda Klezaitė („Utenos Utenis“). Visos futbolininkės rugpjūčio viduryje kartu su Utenio FA treneriais Arūnu Rasteniu ir Auguste Andrijevskyte turėtų vykti į stažuotę Danijoje.

M. Babravičiaus teigimu, šios „Capelli Sport Cup“ varžybos turėtų tapti kasmetinėmis, o komandų skaičius ateityje augs. „Ateityje toliau sieksime plėsti bendruomenę, kuri vadovaujasi panašiais principais ir siekia auginti merginas bei paruošti jas taip, kad atitiktų gerą lygį užsienyje“, – pabrėžė M. Babravičius.