LMFA Moterų A lygos 9 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU sekmadienį savo aikštėje 6:0 (3:0) nepasigailėjo „Kauno Žalgirio“ futbolininkių. Beje, tokiu pat rezultatu žalgirietės savo varžoves įveikė ir pirmo rato rungtynėse Kaune.

Nuo pirmos rungtynių minutės aikštėje dominavusios žalgirietės gan anksti išsiveržė į priekį: 8 min. pirmą įvartį įmušė komandos kapitonė Laura Ruzgutė, o dar po 8 min. tiksliu smūgiu pasižymėjo MFA „Žalgiris“-MRU legionierės iš Sakartvelo Ana Cheminava.

Atitokusios po šalto dušo varžovės pirmame kėlinyje didelėmis pajėgomis gynėsi ir kurį laiką sėkmingai stabdė žalgiriečių išpuolius. Vis dėlto, pačioje kėlinio pabaigoje „Kauno Žalgirio“ kapitonė Milda Liužinaitė nukreipė kamuolį į savus vartus, tad įpusėjus rungtynėms šeimininkės užtikrintai pirmavo 3:0.

Nepaisydamos sudėtingų oro sąlygų, žalgirietės ir antrame kėlinyje nemažino apsukų bei neleido atsikvėpti varžovėms. Puikiai į žaidimą įsiliejo Mariją Galkiną po pertraukos pakeitusi Karilė Liužinaitė. 50 min. ji pelnė ketvirtą komandos įvartį, o dar po kelių minučių kauniečių gynyboje atsivėrusiomis spragomis pasinaudojo A. Cheminava. 63 min. Ana galėjo pelnyti ir trečią savo įvartį, bet jos smūgį kojomis atrėmė kauniečių vartininkė Klaudija Savickaitė.

65 min. „Žalgirio“ treneriai atliko tradicinį trigubą keitimą ir kovą metė Ugnę Slankauskaitę, Irūną Blaškytę ir Žemyną Lekavičiūtę. 70 min. A. Cheminava iš kairio krašto atliko baudos smūgį, kamuolys sudrebino kauniečių vartų virpstą, o pirma prie jo suskubusi K. Liužinaitė nieko nelaukdama iš kelių metrų pasiuntė jį į vartus.

Baigiantis rungtynėms komandos apsikeitė pavojingomis atakomis, progą pademonstruoti savo sugebėjimus turėjo ir Vilniaus ekipos vartininkė Albina Fomchenko, kitoje aikštės pusėje šiek tiek tikslumo pritrūko A. Cheminavos ir K. Liužinaites smūgiams, tad galutinis rezultatas išliko nepakitęs – 6:0 MFA „Žalgiris“-MRU naudai.

22 taškus per 10 rungtynių surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU ekipa A lygoje užtikrintai žengia antroje pozicijoje. Nuo visas pergales pasiekusios Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komandos žalgirietes skiria 8 taškai. Trečią ir ketvirtą vietas dalinasi po 13 taškų surinkusios Gargždų „Banga“ ir „Kauno Žalgiris“. Tiesa, kaunietės dar turi vienerias rungtynes atsargoje. Birželio 22 d. „Kauno Žalgiris“ antrą A lygos ratą užbaigs dvikova su FK „Vilnius“ ekipa.

Skambia nata antrą A lygos ratą užbaigusios žalgirietės jau gali ruoštis vasaros atostogoms. Tiesa, šią savaitę penkios MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjos: L. Ruzgutė, Anika Kyžaitė, Viktorija Čiapaitė, Marija Galkina ir Ugnė Lazdauskaitė su Lietuvos nacionaline moterų rinktine dalyvaus Baltijos taurės turnyre.

Planuojama, kad LMFA Moterų A lygos trečias ratas startuos liepos pabaigoje arba rugpjūčio pradžioje.

MFA „Žalgiris“-MRU – „Kauno Žalgiris“ 6:0 (3:0).

Įvarčiai: 8 min. L. Ruzgutė, 16 ir 53 min. A. Cheminava, 50 ir 70 min. K. Liužinaitė; 45 min. M. Liužinaitė („Kauno Žalgiris“, į savus vartus).

Įspėjimai: 61 min. U. Lazdauskaitė; 51 min. K. Savickaitė („Kauno Žalgiris“).

MFA „Žalgiris“-MRU: Albina Fomchenko, Judita Traubaitė (64 min. Ugnė Slankauskaitė), Greta Markauskaitė (64 min. Irūna Blaškytė), Insa Fischer, Viktorija Čiapaitė, Anika Kyžaitė, Erika Šupelytė (64 min. Žemyna Lekavičiūtė), Ana Cheminava, Laura Ruzgutė, Marija Galkina (46 min. Karilė Liužinaitė), Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Aistė Griciūtė, Karolina Jasaitytė.