Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa naująjį sezoną pradėjo skambia gaida. Sekmadienį LMFA A lygos 2 turo rungtynėse žalgirietės „Gytarių“ stadione 1:1 (0:0) sužaidė su čempionių titulą ginančia Šiaulių „Gintros“ komanda ir nutraukė tarpusavio akistatose Lietuvos čempionate patirtų 32 nesėkmių seriją. Iki šiol vienintelį kartą MFA „Žalgiris“-MRU ir „Gintra“ lygiosiomis buvo sužaidusios 2013 metų spalio 4 d. Tąsyk rungtynės baigėsi be įvarčių.

Šį kartą lygiose rungtynėse buvo įmušti du įvarčiai: 73 min. puikiu baudos smūgiu „Gintrą“ į priekį išvedė buvusi žalgirietė Erika Šupelytė, bet jau per teisėjos pridėtą laiką rezultatą išlygino MFA „Žalgiris“-MRU puolėja Ineta Šukštulytė.

Pirmose oficialiose sezono rungtynėse nuo pirmų minučių aikštėje užvirė atkakli kova. Šiauliečių atakoms sumaniai dirigavo E. Šupelytė, o didžiausią pavojų kėlė legionierės Juliet Sunday, Abigail Sunday ir Juliet Bassey, o žalgiriečių gretose išsiskyrė Ana Cheminava, Karilė Liužinaitė ir Luise Yog-Atouth. Visgi, nepaisant didelio noro ir pastangų, pavojingų epizodų gausa pirmas kėlinys nepasižymėjo. 15 min. tolimu smūgiu varžovių vartininkės budrumą patikrino K. Liužinaitė, o šeimininkės atsakė aštriais A. Sunday ir J. Bassey išpuoliais.

Žaidimo pobūdis nesikeitė ir antrame kėlinyje. Šiaulietės ilgiau žaidė su kamuoliu, o žalgirietės savo progų ieškojo kontratakose. Prie abiejų komandų vartų didžiausia įtampa kildavo po standartinių situacijų, o pirmasis įvartis krito po tiesioginio E. Šupelytės baudos smūgio.

Visgi net ir atsilikdamos žalgirietės nenuleido rankų ir kovėsi iki paskutinės akimirkos. 90 min. arti tikslo buvo A. Cheminava, bet po metų pertraukos į MFA „Žalgiris“-MRU gretas sugrįžusios puolėjos iš Sakartvelo smūgiuotas kamuolys sudrebino varžovių vartų konstrukciją ir atšoko į aikštelę. Tačiau ataka tęsėsi ir po keliolikos sekundžių A. Cheminava pastebėjo į baudos aikštelę įkirtusią I. Šukštulytę, atliko tikslų perdavimą, o 17-metė žalgirietė šaltakraujiškai nuginklavo Šiaulių ekipos vartininkę Adrianną Schroeder.

Per likusį laiką rimtesnių progų neturėjo nei viena komanda, tad paskutinis arbitrės Rasos Grigonės švilpukas užfisavo kovingas lygiąsias 1:1.

Kitas moterų A lygos rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais tik po rinktinių rungtynėms skirtos pertraukos. Balandžio 23 d. 4 turo dvikovoje žalgirietės turėtų susitikti su FK „Vilnius“ futbolininkėmis. Tiesa, iki tol MFA „Žalgiris“-MRU komanda dar planuoja sužaisti rungtynes su Joniškio „Saned“ ir startuoti Baltijos moterų futbolo lygoje.

Šiaulių „Gintra“ – MFA „Žalgiris“-MRU 1:1 (0:0)

Įvarčiai: 73 min. E. Šupelytė; 90+1 min. I. Šukštulytė.

Įspėjimai: 70 min. J. Bassey; 72 min. A. Andrijevskytė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Liana Ghazaryan, Augustė Andrijevskytė, Maya Musaskaya, Viktorija Čiapaitė, Laura Ruzgutė, Irūna Blaškytė, Ugnė Slankauskaitė (84 min. Ineta Šukštulytė), Aristelle Luise Yog Atouth (84 min. Jullien Ramirez), Ana Cheminava, Karilė Liužinaitė (66 min. Rachel Hawkins). Atsargoje: Dominyka Vaiginytė.