MFA „Žalgiris“-MRU komanda trečiadienį Merginų elitinės lygos (MEL) U17 čempionato 5 turo rungtynėse 6:0 (3:0) nugalėjo FK „Saned“ – Joniškio SC ekipą ir iškovojo trečią pergalę. Nugalėtojų titulą ginančioms žalgirietėms po du įvarčius pelnė Austėja Petkevičiūtė ir Patricja Penkauskaitė, po kartą pasižymėjo Radvilė Kelečiūtė ir Gytė Ulenskaitė.

Žalgiriečių vyriausios trenerės Aistės Griciūtė teigimu, šiose rungtynėse visas žaidimas iš esmės vyko tik varžovių aikštės pusės. Jos teigimu, Joniškio futbolininkės surengė kelias kontratakas ir kėlė vieną kampinį prie šeimininkių vartų, tuo metu žalgiriečių atakų bangos be atvangos ritose priešinga kryptimi.

Labiausiai džiaugiuosi ne rezultatu, o tuo, kad futbolininkės gerai įsiklausė į joms skirtas užduotis ir nuosekliai stengėsi jas įgyvendinti rungtynių metu. Turėjome nemažai laisvės aikštės viduryje, nes varžovės koncentravosi tik į savų vartų gynybąir telkėsi baudos aikštelėje. Taip pat tlikome nemažai smūgių iš tolimesnės distancijos. Tiesa, iš toliau pavyko pasižymėti tik kartą, visi kiti įvarčiai krito po gero komandinio žaidimo ir individualių prasiveržimų į baudos aikštelę. Kartą pavyko pasižymėti ir iš standartinės padėties. Futbolininkės kūrybiškai ir ne pagal planą įžaidė kampinį, pelnė gražų įvartį ir nusipelnė pagyrimų, nes improvizacija futbole ne tik sveikintina, bet ir reikalinga“, – pastebėjo MFA „Žalgiris“-MRU U17 komandos trenerė.

Priminsime, kad žalgirietės MEL U17 čempionate startavo dviem pergalėmis – 3:0 įveikė Utenos „Utenį“ ir 5:0 nugalėjo FK „Vilnius“ ekipą. Tačiau trečiose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU 1:2 nusileido MFK „Žalgiris“ futbolininkėmis ir patyrė pirmą nesėkmę MEL U17 pirmenybėse. Tuo metu Joniškio komanda pirmame ture 1:0 įveikė Klaipėdos FM ekipą, o antrame – 3:4 nusileido FA-FK „Panevėžys“-PRSSG komandai.

Po ketverių rungtynių 9 taškus turinti MFA „Žalgiris“-MRU turnyrinėje lentelėje pakilo į pirmą vietą, tuo metu 3 taškus surinusi FK „Saned“ – Joniškio SC ekipa užima aštuntą poziciją.

Kitas rungtynes MEL U17 čempionate žalgirietės žais rugsėjo 28 d., svečiuose su Gargždų „Banga“.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – FK „Saned“ – Joniškio SC 6:0 (3:0)

Įvarčiai: 16 ir 36 min. A. Petkevičiūtė, 45 min. R. Kelečiūtė (11 m), 48 ir 77 min. P. Penkauskaitė, 82 min. G. Ulenskaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Erneta Rinkevičiūtė, Lėja Banevičiūtė, Patricja Penkauskaitė, Fjameta Kuktaitė, Kateryna Huzhyk (65 min. Emilija Gerasimova), Kotryna Maželytė, Radvilė Kelečiūtė (65 min. Andrėja Jusiūtė), Laura Grucytė (65 min. Monika Suščinskytė), Austėja Petkevičiūtė (65 min. Augustė Buchovskytė), Urtė Toma Razumaitė, Gytė Ulenskaitė. Atsargoje: Ugnė Čiumbaraitė, Elinga Pampuškaitė, Viltė Bekionytė.