Lietuvos moterų futbolo asociacijos (LMFA) I lygos 7 turo rungtynėse MFA „Žalgiris B“-MRU trečiadienį svečiuose 2:0 (1:0) įveikė Telšių „Džiugo“ ekipą ir susigrąžino pirmenybių lyderių pozicijas. Įvarčius nugalėtojoms pelnė Žemyna Lekavičiūtė ir Elinga Pampuškaitė.

Pirmenynių debiutantės iš Telšių šį sezoną buvo iškovojusios penkias pergales ir patyrusios vos vieną nesėkmę, tuo metu žalgirietės per penkerias žaistas rungtynes buvo pasiekusios keturis laimėjimas, o dar vieną mačą baigė nulinėmis lygiosiomis.

Po pustrečio mėnesio pertraukos į I lygos kovas sugrįžusios MFA „Žalgiris B“-MRU futbolininkės į priekį išsiveržė po tikslaus Ž. Lekavičiūtės smūgio 30 rungtynių minutę. Antrojo įvarčio teko laukti iki 70 minutės, kuomet pasižymėjo po keitimo aikštėje pasirodžiusi E. Pampuškaitė.

Pasak MFA „Žalgiris B“-MRU kapitonės Inetos Šukštulytės, atkakli kova aikštėje vyko visas rungtynes, taktiškai brandžiai žaidusios varžovės taip pat turėjo ne vieną progą, tačiau jomis nepasinaudojo.

„Rungtynės buvo tikrai sunkios, problemų kėlė ne tik varžovės, bet ir didelis karštis. Varžovės buvo gerai pasiruošusios taktiškai, žaidė antru numeriu, nuo gynybos, o mes bandėme laikyti kamuolį ir rengti pozicines atakas. „Džiugo“ futbolininkės surengė ne vieną pavojingą kontrataką, turėjo progų įvarčiams, bet jų neišnaudojo. Patikimai sužaidė mūsų gynėjos ir vartininkė, neretai ir varžovių smūgiams stigo tikslumo. Mes progų turėjome mažiau, bet kelias iš jų realizavome ir pasiėmėme pelnytą pergalę. O „Džiugo“ futbolininkes galiu tik pagirti, jos mums davė tikrą kovą, bet būtent to mums ir reikia, kad dar labiau sustiprėtume kaip komanda ir kiltume aukščiau“, – konstatavo I. Šukštulytė.

„Ilga kelionė, karštis ir dirbtinė danga tapo rimtu iššūkiu, bet merginos pademonstravo tvirtą charakterį ir tikrą nugalėtojų mentalitetą. Tiesa, pati rungtynių pradžia mums buvo labai sunki, leidome varžovėms sukurti kelias pavojingas progas, tačiau po to atlikome tam tikrus pokyčius aikštėje ir tvirtai perėmėme žaidimo vadžias į savo rankas. Svarbiausia, kad savo pranašumą įrodėme Žemynos ir Elingos įvarčiais, ir į Vilnių grįžome su labai svarbia pergale“, – teigė MFA „Žalgiris B“-MRU komandos vyr. treneris Bogdan Lukashenko.

16 taškų per šešerias rungtynes surinkusi MFA „Žalgiris B“-MRU ekipa LMFA I lygoje žengia pirmoje vietoje. Antroje pozicijoje rikiuojasi taip pat 16 taškų turinti Ukmergės „SC-Ukmergė“ komanda, į trečią vietą smuktelėjo 15 taškų pelniusi „Džiugo“ ekipa.

Kitas rungtynes LMFA I lygoje žalgirietės žais tik rugpjūčio 19 d. LEU stadione su paskutinę vietą pirmenybėse užimančia ir kol kas dar nei vieno taško nepelniusia FK „Šešupė“ komanda.

STATISTIKA

Telšių „Džiugas“ – MFA „Žalgiris B“-MRU 0:2 (0:1)

Įvarčiai: 30 min. Ž. Lekavičiūtė, 70 min. E. Pampuškaitė.

Įspėjimai: 7 min. L. Zakarauskaitė; 65 min. E. Pampuškaitė, 65 min. A. Andriuškevičiūtė.

MFA „Žalgiris B“-MRU: Austėja Petkevičiūtė (72 min. Erneta Rinkevičiūtė), Aivė Andriuškevičiūtė, Lėja Banevičiūtė (46 min. Dija Marija Laniauskaitė), Kotryna Maželytė, Irūna Blaškytė (63 min. Paula Saulėnaitė), Fjameta Kuktaitė, Patricja Penkauskaitė, Laura Grucytė, Radvilė Kelečiūtė (63 min. Elinga Pampuškaitė), Ineta Šukštulytė, Žemyna Lekavičiūtė. Atsargoje: Gytė Ulenskaitė, Mantė Alminaitė, Fausta Matuzevičiūtė.