Antradienį LMFA Pirmos lygos Pietų-Rytų zonos 3 turo rungtynėse MFA „Žalgiris B“-MRU komanda LEU stadione 5:2 (4:1) įveikė FK „Vilnius B“ komandą. Penktadienį antroje sostinės derbio dalyje susitiks Merginų Elitinės lygos varžybose dalyvaujančios „Žalgirio“ ir „Vilniaus“ komandos.

Iki šių rungtynių MFA „Žalgiris“ ir FK „Vilnius“ dublerių komandos Pirmos lygos Pietų-Rytų zonos pirmenybėse buvo iškovojusios po dvi pergales. Žalgirietės 18:0 sutriuškino Švenčionių SC-„Utenis“ futbolininkes ir 11:0 įveikė Ukmergės SC-„Ukmergė“ ekipą. Savo ruožtu, „Vilniaus“ dublerės 4:0 nugalėjo MFK „Žalgiris“-Širvintų SC komandą ir 2:1 palaužė Švenčionių SC-„Utenis“ ekipą.

Vilniaus derbis LEU stadione prasidėjo žalgiriečių atakomis ir jau 7 min. Žemyna Lekavičiūtė pabėgo nuo varžovių gynėjų ir pelnė pirmąjį įvartį. Greitas įvartis šiek atvėsino jaunųjų „Žalgirio“ futbolininkių entuziazmą ir kėlinio viduryje žaibišką kontrataką surengusios vilnietės po Skaistės Petrauskaitės tikslaus smūgio rezultatą išlygino. Šaltas dušas pažadino šeimininkes ir jos su dviguba energija užgulė varžovių vartus. 22 min. Karolina Jasaitytė po perdavimo nuo kampinio gairelės pirma suskubo prie atšokusio kamuolio ir iš kelių metrų pasiuntė jį į „Vilnius B“ vartus.

Žalgiriečių persvarą 33 min. puikiu baudos smūgiu dar labiau padidino Erika Šupelytė, o po minutės spraga varžovių gynyboje pasinaudojusi Ž. Lekavičiūtė pelnė antrą savo įvartį rungtynėse. Prieš kelias dienas Utenoje vykusiose rungtynėse su „Uteniu“ Moterų A lygoje debiutavusi 14-metė futbolininkė šį sezoną I lygoje pelnė jau 3 įvarčius.

Antro kėlinio pradžioje apie save priminė ir „Vilnius B“ ekipos puolėja S. Petrauskaitė, privertusi padirbėti žalgiriečių vartų sargę Inetą Šukštulytę. Visgi, varžovių entuziazmą žalgirietės atvėsino 53 min., kai po puikios kombinacijos tiksliu smūgiu pasižymėjo Ungė Slankauskaitė.

Įpusėjus antram kėliniui MFA „Žalgiris B“-MRU treneriai atliko šešis keitimus, o aikštę palikus pagrindinėms žaidėjoms iniciatyvą perėmė varžovės. 82 min. Agnieška Kazarina tolimu smūgiu pelnė antrą „Vilnius B“ ekipos įvartį, netrukus ši 14-metė dar kartą iš patogios pozicijos šovė virš vartų. Vis tik, per likusias kelias minutes nei vienos komandos žaidėjos pasižymėti nesugebėjo, tad nuaidėjus paskutiniam arbitro Edvardo Korotkovo švilpukui pergalę 5:2 šventė jaunosios žalgirietės.

Jau šį penktadienį, 17 val. LEU stadione įvyks dar viena MFA „Žalgiris“ ir FK „Vilnius“ komandų akistata. Tai bus Merginų (iki 15 metų) Elitinės lygos 8 turo rungtynės. Po 7 turų 18 taškų turinčios žalgirietės lygoje užima pirmą vietą, o 11 taškų surinkusios vilnietės yra trečios. Pirmose tarpusavio rungtynėse praėjusių metų spalį pergalę 3:0 iškovojo MFA „Žalgiris“ futbolininkės.