Valentino dieną, Lietuvos moterų futbolo klubai praleido pripučiamame Kauno futbolo manieže, kur vyko Žiemos Taurės II-ieji turai. Į Vilniaus miesto Moterų futbolo akademijos “Žalgiris” akiratį pakliuvo jaunosios Utenos “Utenio” futbolininkės, bandžiusios mesti rimtą iššūkį. Skirtinguose, kaip diena ir naktis, kėliniuose, visgi savo pranašumą įrodė vilnietės, nustelbusios uteniškes rezultatu 9:0, nors po pirmojo kėlinio skirtumas buvo minimalus.

Šios rungtynės nuo pirmojo turo skyrėsi tuo, jog įvarčiai pradėjo kristi tik antrajame kėlinyje, o iki tol varžovės, nors ir kirto centro liniją kelis kartus, turėjo šansą persverti rezultatą savo naudai. Vis dėlto, greitos ir patyrusios “Žalgirio” gynėjos visus galimus išpuolius neutralizuodavo dar tik jiems prasidedant, todėl visas žaidimas tęsdavosi “Utenio” pusėje.

Nuoseklios ir aštrios atakos prie varžovių vartų vyko visą laiką, tačiau pirmąjį įvartį įmušti pavyko tik paskutiniąją pirmojo kėlinio minutę, kuomet pasižymėjo Ugnė Lazdauskaitė.

Visgi, antrajame kėlinyje viskas atrodė kur kas kitaip. Žalgirietės dar labiau degė noru laimėti, dar įtikinamiau presingavo ir nuolat skirstė perdavimus į baudos aikštelės zoną, kur ir pasipylė įvarčiu lietus. Čia ir vėl pasižymėjo U. Lazdauskaitė, taip pat savo įmuštų įvarčių sąskaitą atidarė Dorotėja Aidukaitė, Ugnė Slankauskaitė, Karilė Liužiniaitė, Ana Cheminava, meistriškai standartą išpildė ir jaunoji “Žalgirio” talentė Kotryna Maželytė. Taip galutinis rezultatas greitai sukapsėjo iki 9-ių įvarčių, o žalgirietės šventė dar vieną įtikinamą pergalę.

Pagrindinį skirtumą tarp kėlinių U. Slankauskaitė įvardija “Utenio” vartininkės žaidimą ir sėkmę, realizuojant progas:

“Pirmame kėlinyje nepavyko realizuoti susikurtų progų, tačiau sugrįžusios į antrąjį kėlinį, susikaupėme, susikūrėme dar daugiau atakų ir išnaudojome šansus. Puikiai pasirodė “Utenio” vartininkė Ineta Šukštulytė, o mūsų komandai, galbūt, trūko sėkmės. Prisidėjo ir tai, jog nuolat presingavome, todėl varžovės pavargo ir laikui bėgant vis pavykdavo palaužti jų gynybos liniją.” – mintimis dalinosi U. Slankauskaitė.

Ateinantį Sekmadienį, žalgirietės tikisi pratęsti pergalių serija ir iškovoti bilietą į pirmąjį pusfinalį. Tai sukliudyti bandys: Šiaulių “Gintra-ŠSG” komanda.