MFA „Žalgiris“-MRU trečiadienį savo aikštėje 2:0 (0:0) įveikė Joniškio „Saned“ ekipą. Abu įvarčius nugalėtojoms pelnė Insa Fischer.

Šios LMFA A lygos 1-ojo turo rungtynės turėjo įvykti dar kovo pabaigoje, bet Joniškio komandos prašymu buvo nukeltos dėl pagrindinių žaidėjų traumų ir iškvietimų į Lietuvos rinktines. Tačiau ir šį kartą „Saned“ ekipa į Vilnių atvyko išretėjusiomis gretomis, nes komandai dėl traumų negalėjo padėti Simona Veličkaitė-Petravičienė ir Vestina Neverdauskaitė.

Be savo lyderių Joniškio „Saned“ beveik visas rungtynes praleido atmušinėdamos žalgiriečių atakas, o puolime taip ir nesukūrė nei vienos rimtesnės progos. Tiesa, pirmame kėlinyje MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjoms taip pat nepavyko rimčiau pagrąsinti Gretos Lukjančiukės ginamiems viešnių vartams. Įtampos židiniai dažniausiai kildavo po standartinių situacijų ir kampinių, tačiau visi žalgiriečių bandymai smūgiuoti į varžovių vartus buvo nesėkmingi.

Vis dėlto, antrame kėlinyje į LEU stadioną susirinkę žiūrovai išvydo kitokį MFA „Žalgiris“-MRU komandos veidą. Šeimininkių žaidimą aikštės viduryje stabilizavo po keitimo pasirodžiusi Anika Kyžaitė, veržliai atakose dalyvavo ir gynėja Hannah Park. 55 min. po gražios kombinacijos kamuolį prieš vartus gavusi I. Fischer tiksliu smūgiu nukreipė jį į vartus ir išvedė MFA „Žalgiris“-MRU ekipą į priekį.

Pelniusios įvartį žalgirietės nemažino apsukų ir tęsė varžovių vartų šturmą. Labai aktyviai kraštuose žaidusios Erika Šupelytė ir Laura Ruzgutė į viešnių baudos aikštelę siuntė vieną perdavimo po kito, ir galiausiai 81 min. I. Fischer puikiu smūgiu galva padidino žalgiriečių persvarą iki dviejų įvarčių.
Baigiantis rungtynėms didesnėmis pajėgomis atakuoti pamėgino ir Joniškio „Saned“ futbolininkės, tačiau MFA „Žalgiris“-MRU vartus saugojusi Meda Šeškutė sužaidė užtikrintai ir jokių šansų pasižymėti viešnios nesuteikė.

„Pirmoje rungtynių dalyje tikrai nedemonstravome gero futbolo, žaidėme lėtai, trūko tikslumo perdavimuose. Ir aš pati pirmame kėlinyje daug klydau, trūko agreyvumo, veržlumo. Bet po pertraukos situacija pasikeitė. Treneris pasakė, kad mes galime žaisti daug geriau, priminė, kad esame vicečempionės. Tikrai norėjome įrodyti, kad galime žaisti kokybišką, intensyvų futbolą. Džiaugiuosi, kad man pavyko pasižymėti, tačiau pusę darbo padarė komandos draugės, atlikusios nuostabius perdavimus“, – teigė abu įvarčius pelniusi I. Fischer.

Iškovojusi svarbią pergalę MFA „Žalgiris“-MRU A lygos turnyrinėje lentelėje pakilo į antrą vietą. 17 taškų per 9 rungtynes surinkusios žalgirietės aplenkė 14 taškų turinčią FK „Vilnius“ komandą. Tuo metu 11 taškų surinkusi „Saned“ ekipa liko ant ketvirtojo turnyrinės lentelės laiptelio. Pirmauja 25 taškus surinkusi Šiaulių „Gintra“.

Šį sekmadienį MFA „Žalgiris“-MRU užbaigs antrą čempionato ratą dvikova su principinėmis varžovėmis – FK „Vilnius“ futbolininkėmis. Rungtynės LEU stadione sekmadienį prasidės 15 val.

MFA „Žalgiris“-MRU – Joniškio „Saned“ 2:0 (0:0).

Įvarčiai: 55 ir 81 min. I. Fischer.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Viktorija Čiapaitė, Karolina Jasaitytė, Monika Piesliakaitė, Laura Ruzgutė, Arianna Veland (85 min. Irūna Blaškytė), Marija Galkina (46 min. Anika Kyžaitė), Insa Fsicher, Erika Šupelytė, Polina Yanchuk (46 min. Hannah Park), Nadia Veherych (80 min. Ugnė Slankauskaitė). Atsargoje: Dominyka Vaiginytė, Ineta Šukštulytė, Karilė Liužinaitė, Kotryna Maželytė.