Šeštadienį Lietuvos moterų futbolo asociacijos rengiamose Pirmos lygos pirmenybėse pirmąsias rungtynes sužais Vilniaus „Žalgiris B“-MRU komanda. Pernai šiose pirmenybėse triumfavusios žalgirietės savo aikštėje priims viešnias iš Utenos rajono, Švenčionių SC-Utenis ekipą.

2020 metais „Žalgiris B“-MRU komanda Pirmos lygos čempionate iškovojo visas 14 pergalių, surinko 42 taškus, pelnė net 91 įvartį. Antroje pozicijoje finišavusi „SC-Ukmergė“ komanda sezoną baigė turėdama 33, o trečią vietą užėmusi FK „Vilnius“ ekipa surinko 29 taškus.

Tai nebuvo pirmasis Pirmos lygos nugalėtojų titulas „Žalgiris B“-MRU komandai. Antrame pagal pajėgumą Lietuvos moterų futbolo divizione aukso medalių derlių žalgirietės susirinko ir 2019-ais bei 2017-ais metais. Savo pozicijų jos nežada užleisti ir šiais metais, nors pasikeitusi varžybų sistema bei tam tikri varžybų nuostatų ribojimai ir kelia papildomų iššūkių.

Šiais metais Pirmoje lygoje dalyvaus 13 komandų, jos padalintos į dvi grupes regioniniu principu. Žalgirietės rungtyniaus Pietų-Rytų regiono grupėje su Nemenčinės MFK, „SC-Ukmergė“, FK „Šešupė“, Švenčionių SC-Utenis, FK Vilnius B ir MFK „Žalgiris“-Širvintų SC. Tuo metu Šiaurės-Vakarų regiono grupėje žais FK „Gintra“-ŠSG, „Kauno Žalgirio“ FA, FA-FK „Panevėžys“-PRSSG, FK „Saned“-Joniškio SC, Tauragės SC-MFK, FK „Vilkija“.

Anot „Žalgiris B“-MRU komandos vyriausiojo trenerio Karolio Jasaičio, daugiausiai klausimų kyla dėl antrojo varžybų etapo.

„Žinome, kad pirmame etape dviejų ratų sistema žaisime su savo – Pietų-Rytų regiono komandomis, o rudenį vyks ketvirtfinalio, pusfinalio ir finalo etapai atkrintamųjų varžybų principu su varžovėmis iš kito regiono. Toks varžybų formatas palieka daug erdvės įvarioms staigmenoms, juo labiau, kad atkrintamosiose varžybose nugalėtojas paaiškės po vienerių rungtynių. Aš puikiai žinau, kad mano komanda yra gerai pasiruošusi čempionatui, bet tikrai negaliu pasakyti, kaip mums seksis rudenį. Manau, kad įprastinis dviejų ratų varžybų formatas būtų palankesnis jaunoms futbolininkėms. Tačiau, nepaisant visų neaiškumų, turime tik vieną tikslą – kiekvienose rungtynėse kovoti dėl pergalės ir apginti nugalėtojų titulą“, – teigė K. Jasaitis.

Šį sezoną „Žalgiris B“-MRU komandai Pirmos lygos čempionate negalės padėti ir pagrindinė puolėja Ugnė Lazdauskaitė. Pernai 35 įvarčius per 14 rungtynių pelniusi futbolininkė šiais metais atstovaus tik pagrindinei „Žalgirio“ moterų futbolo komandai.

„Varžybų nuostatuose nurodyta, kad Pirmoje lygoje gali be jokių ribojimų žaisti tik 2003 metais gimusios ir jaunesnės futbolininkės, o vyresnės turi pasirinkti – A arba Pirma lyga. Kita vertus, tai yra puiki proga kitoms jaunoms futbolininkėms parodyti savo sugebėjimus, realizuoti savo ambicijas. Per praėjusius metus jos gan smarkiai patobulėjo, dabar joms teks didesnė atsakomybė tiek aikštėje, tiek ir už jos ribų“, – konstatavo K. Jasaitis.

„Žalgiris B“-MRU susitikimas su Švenčionių SC-Utenis ekipa šeštadienį vyks Fanų stadione. Jo pradžia – 14.15 val.