Du metus iš eilės LMFA I lygos pirmenybėse triumfavusi Vilniaus MFA „Žalgiris“ B-MRU penktadienį rungtynėmis su FK „Vilnius“ B ekipa pradeda dar vieną titulo gynybą.

MFA „Žalgiris“-MRU komandos dublerės per paskutinius du sezonus I lygoje laimėjo visas žaistas rungtynes ir pelnytai iškovojo aukso medalius.

Tuo metu FK „Vilnius“ dublerės praėjusiame sezone I lygos varžybose užėmė 4 vietą.

Tarpusavio dvikovose pernai abi pergales pelnė MFA „Žalgiris“ B-MRU komanda: pirmame rate žalgirietės laimėjo 5:2, o antrame – 3:0.

Naują sezoną LMFA I lygoje MFA „Žalgiris“ B-MRU pradeda faktiškai nepakitusia sudėtimi, tačiau be dviejų svarbiausių atakuojančių žaidėjų. Pernai net 32 įvarčius pirmenybėse pelniusi ir geriausia varžybų snaipere pripažinta Erika Šupelytė šiais metais žais tik LMFA A lygoje, o geriausia 2021 m. I lygos puolėja išrinkta Žemyna Lekavičiūtė negalės padėti komandai dėl traumos. Praėjusiame sezone 15-metė futbolininkė pirmenybėse pelnė 12 įvarčių, tačiau šių metų kovą Lietuvos merginų U17 rinktinės treniruotėje patyrė kelio traumą, tad artimiausiu metu jos laukia ilgas reabilitacijos procesas.

Erikos ir Žemynos įvarčius kompensuoti sieks ne pirmą sezoną MFA „Žalgiris“ B-MRU komandoje žaidžiančios Karolina Jasaitytė, Ugnė Slankauskaitė, Gytė Ulenskaitė ir kitos futbolininkės. Šį sezoną atakos smaigalyje dažniau išvysime Merginų Elitinės lygos varžybose puolėjos pozicijoje patirtį kaupiančią vartininkę Inetą Šukštulytę.

O MFA „Žalgiris“ B-MRU vartus saugos Augustina Šalkauskaitė. Pernai žalgiriečių žaidimą aikštės viduryje cementavusi futbolininkė 2021 m. sezoną užbaigė Turkijoje, o šiais metais nusprendė išbandyti save naujame amplua. „Anksčiau vartuose tekdavo pastovėti tik treniruotėse, bet rimtai tuo susidomėjau būdama Turkijoje, net lankiau specialią vartininkų akademiją. Man patiko vartininkės pozicija, tad grįžusi į Vilnių jau koncentravausi tik į žaidimą vartuose. Manau, kad būdama vartuose galėsiu veiksmingiau padėti jaunesnėms komandos draugėms, juo labiau, galinčių žaisti aikštėje netrūksta, o vartininkių pertekliaus nėra. Tikiu, kad viskas bus gerai“, – teigė A. Šalkauskaitė.

Kalbėdama apie komandai keliamus tikslus, patyrusi futbolininkė konstatavo, kad jie išlieka tokie patys, kaip ir pernai. „Kadangi jau pernai gynėme I lygos nugalėtojų titulą, tai ir šiais metais sieksime to paties tikslo – laimėti auksą. Papildomi tikslai – kuo geriau pasirodyti kiekvienose rungtynėse, ne tik laimėti, bet ir žaisti kokybišką, taktiškai brandų žaidimą, vykdyti trenerių sumanymus ir nurodymus. Vis dėlto, esame MFA „Žalgiris“-MRU dublerės, dauguma merginų siekia patekti į pagrindinę komandą ir žaisti A lygoje, bet iš pradžių jos turi sukaupti reikiamą patirtį I lygoje ir įrodyti treneriams, kad yra vertos žingsnio į aukštesnį lygį“, – samprotavo MFA „Žalgiris“-MRU komandos senbuvė.

Pirmosios sezono rungtynės įvyko dar balandžio 15 d. Jose Kauno rajono FC „Hegelmann“ B komanda net 8:2 nugalėjo FK „Šešupė“-„M. City“ ekipą.

Balandžio 29 dieną prasidės pirmenybių 2-ojo turo susitikimai. MFA „Žalgiris“ B-MRU penktadienį Fabijoniškių VFM stadione susitiks su FK „Vilnius“ B komanda. Rungtynių pradžia – 19.30 val.

LMFA I lygos pirmenybės vyks dviem etapais. Pirmąjame 13 komandų varžysis dviejose grupėse: Pietų-Rytų ir Šiaurės-Vakarų regionuose. MFA „Žalgiris“ B-MRU startuos Pietų-Rytų regione, o žalgiriečių varžovėmis bus Alytaus SRC-MFK, FK „Utenis“, FK „Vilnius“ B, MFK „Žalgiris“ ir Širvintų SC ekipos.

Šiaurės-Vakarų regione žais FA-FK „Panevėžys“-PRSSG, FC „Hegelmann“ B, FK „Džiugas“, FK „Saned“ B-Joniškio SC, FK „Šešupė“-„M. City“, FK „Vilkija“ ir „SC-Ukmergė“.

Po pirmojo etapo aštuonios geriausios komandos dėl nugalėtojų titulo grumsis atkrintamosiose varžybose.