„Spark Energy“ Lietuvos moterų futbolo A lygos 17 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU sekmadienį svečiuose 1:4 (1:2) nusileido Šiaulių „Gintros“ ekipai. Vienintelį įvartį sostinės ekipai pelnė 11 metrų baudos smūgį realizavusi Erika Šupelytė.

Jau 3 min. šiaulietės surengė rezultatyvią ataką ir po Miracle Porter perdavimo Samantha Rosette tiksliu smūgiu nuginklavo MFA „Žalgiris“-MRU ekipos vartininkę Medą Šeškutę. Vis dėlto, tokia rungtynių pradžia žalgiriečių iš vėžių neišmušė. Nors Šiaulių puolėjos Vivian Ikechukwu ir M. Porter kėlė nemažai problemų sostinės ekipos gynėjoms, tačiau kitoje aikštės pusėje aktyviai žaidusios MFA „Žalgiris“-MRU atakuojančios futbolininkės taip pat neleido atsipalaiduoti aikštės šeimininkėms.

15 min. „Gintros“ vartininkės Aušrinės Bikutės budrumą patikrino Jullien Ramirez, po kelių minučių iš toli į vartus smūgiavo Margita Vasovič. 20 min. neblogą progą smūgiui turėjo greitos žalgiriečių kontratakos smaigalyje atsidūrusi Debora Stone, bet varžovių gynėja nukreipė kamuolį į kampinį.

Tiesa, „Gintra“ tuoj pat atsakė pavojingu išpuoliu ir tik M. Šeškutė išgelbėjo sostinės ekipą nuo neišvengiamo įvarčio po galingo M. Porter smūgio. Suaktyvėjusios šiaulietės surengė dar kelias grėsmingas atakas, o 27 min. po V. Ikechukwu perdavimo iš kelių metrų į vartus nepataikė S. Rosette.

Visgi žalgiriečių įkarštis neatvėso. 32 min. arti tikslo buvo Erika Šupelytė, bet prieš vartininkę atsidūrusi MFA „Žalgiris“-MRU puolėja nepasiekė kamuolio, netrukus neblogą progą smūgiui turėjo aktyviai kairiąjame krašte žaidusi J. Ramirez. Galiausiai 35 min. D. Stone buvo neleistinai sustabdyta varžovių baudos aikštelėje, o nuo 11 metrų žymos taikliai smūgiavusi E. Šupelytė išlygino rezultatą.

Deja, išsaugoti lygaus rezultato žalgirietėms nepavyko. 41 min. M. Porter be didesnio pasipriešinimo prasiveržė pro tris MFA „Žalgiris“-MRU gynėjas ir pelnė antrą „Gintros“ įvartį. Iš karto po to „Gintros“ vyriausias treneris Kaloyanas Petkovas atliko pirmąjį keitimą ir išleido į aikštę puolėją iš Nigerijos Oluwadamilola Iyabo Koko. Ir būtent ši 20-metė puolėja antrame kėlinyje galutinai palaidojo žalgiriečių viltis pakovoti bent jau dėl taško.

Po pertraukos žalgirietės drąsiai veržėsi į priekį ir ieškojo progų prie varžovių vartų, tačiau netrukus buvo priverstos traukti kamuolį iš savo vartų tinklo. 52 min. M. Šeškutė netiksliai įvedė kamuolį į žaidimą, „Gintros“ puolėjos surengė žaibišką kontrataką ir O. Koko iš kelių metrų užtikrintai pelnė trečią įvartį.

67 min. Šiaulių ekipos puolėja pridėjo ir ketvirtą įvartį. V. Ikechukwu dešiniu kraštu pabėgo nuo MFA „Žalgiris“-MRU gynėjos V. Čiapaitės, atliko tikslų perdavimą į baudos aikštelę, o be priežiūros palikta O. Koko šaltakraujiškai įtvirtino „Gintros“ pranašumą.

Nors žalgirietės per likusį laiką surengė kelias pavojingas atakas, tačiau pramušti šiauliečių gynybos joms nepavyko. Iškovojusi pergalę „Gintra“ užsitikrino eilinį – 21-ąjį Lietuvos čempionių titulą.

„Gaila, kad pralaimėjome, tikrai tikėjomės ne tokio rezultato. Akivaizdu, kad dar yra kur padirbėti. Pritrūko koncentracijos, klaidelės gynyboje lėmė praleistus įvarčius, o be to, pačios taip pat neišnaudojome savo progų. Antroje rungtynių dalyje šiaulietės parodė, kad yra stipresnės, išnaudojo kelias savo progas ir įtvirtino pergalę. „Gintra“ užsitikrino čempionių titulą, o mes padarysime viską, kad iškovotume antrą vietą. Manau, šios rungtynės įrodė, kad tikrai galime žaisti kokybišką futbolą ir jei toliau taip stengsimės, tai pasieksime teigiamą rezultatą ir išsaugosime antrą vietą“, – po rungtynių teigė MFA „Žalgiris“-MRU kapitonė L. Ruzgutė.

Tuo metu 29 taškus turinčios MFA „Žalgiris“-MRU ekipos dar laukia kova dėl antrosios vietos su FK „Vilnius“ komanda. 17 ture vilnietės 4:1 nugalėjo Kauno rajono „Hegelmann“ ir yra surinkusios 32 taškus.

Kitas rungtynes žalgirietės žais spalio 16 d., išvykoje su „Hegelmann“ ekipa.

STATISTIKA

Šiaulių „Gintra“ – MFA „Žalgiris“-MRU 4:1 (2:1).

Įvarčiai: 3 min. S. Rosette, 41 min. M. Porter, 52 ir 67 min. O. Koko; 37 min. E. Šupelytė (11 m).

Įspėjimai: 64 min. A. Andrijevskytė, 66 min. V. Čiapaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Viktorija Čiapaitė, Karolina Jasaitytė, Augustė Andrijevskytė, Laura Ruzgutė, Julliena Ramirez (76 min. Irūna Blaškytė), Debora Ngalula, Margita Vasovič, Erika Šupelytė, Gifty Assifuah. Atsargoje: Dominyka Vaiginytė, Paulė Milkintytė, Ineta Šukštulytė, Saulė Uždavinytė, Mantė Alminaitė, Gabrielė Stravinskaitė.