Dviem pergalėmis 2023 m. sezoną pradėjusios Kauno rajono FC „Hegelmann B“ futbolininkės penktadienį buvo priverstos stabtelėti. MFA „Žalgiris B“-MRU Lietuvos moterų futbolo asociacijos (LMFA) I lygos 3 turo rungtynėse penktadienį LEU stadione 4:1 (1:0) įveikė nugalėtojų titulą ginančias viešnias ir iškovojo trečią pergalę iš eilės. Du įvarčius nugalėtojoms pelnė Elinga Pampuškaitė, po vieną pridėjo Patricja Penkauskaitė ir Agnė Juozulynaitė.

2020 ir 2021 metais LMFA I lygoje triumfavusi MFA „Žalgiris B“-MRU pernai be kluptelėjimų žygiavo link trečiojo titulo, tačiau finalo nepasiekė. Čempionato pusfinalyje žalgirietes 1:0 įveikė „Hegelmann B“ futbolininkės. Finale „Hegelmann B“ 2:1 nugalėjo FK „Vilnius B“ komandą ir pirmą kartą klubo istorijoje iškėlė į viršų LMFA I lygos nugalėtojų taurę.

Tuo metu po 40-ies iš eilės laimėtų rungtynių nesėkmę patyrusios MFA „Žalgiris“-MRU komandos dublerės paskutinėse 2022 m. LMFA I lygos sezono rungtynėse 2:1 nugalėjo Utenos „Utenio“ moterų komandą ir tokiu būdu ne tik iškovojo bronzos medalius, bet ir pradėjo naują pergalių seriją.

„Hegelmann B“ komanda titulo gynybą pradėjo pergalėmis 3:1 prieš Utenos „Utenis B“ ir 2:1 prieš „Vilnius B“ komandas. Savo ruožtu, žalgirietės pirmame ture 2:0 nugalėjo FA „Šiauliai“-ŠSG ekipą, o antrame – 3:1 nugalėjo „Utenis B“ futbolininkes.

Skaičiuojant praėjusio sezono pabaigoje laimėtas rungtynes Kauno rajono komanda į Vilnių atvyko turėdama penkių pergalių LMFA I lygos varžybose seriją, o MFA „Žalgiris B“-MRU – trijų. Kažkuri serija turėjo baigtis – ir žalgirietės pasistengė, kad pralaimėjimo skonį prisimintų „Hegelmann B“ futbolininkės.

Nuo pirmų minučių aikštėje vyko atkakli kova, o įvarčio teko laukti beveik iki pat pirmo kėlinio pabaigos. Galiausiai 40 min. kamuolį į viešnių vartus pasiuntusi Patricja Penkauskaitė išvedė MFA „Žalgiris B“-MRU komandą į priekį, o antrame kėlinyje du įvarčius pelniusi Elinga Pampuškaitė padidino šeimininkių persvarą iki trijų įvarčių. Tiesa, 82 min. varžovės po Ievos Brinkytės įvarčio sumažino atsilikimą, bet po kelių minučių Agnė Juozulynaitė tiksliu smūgiu atstatė žalgiriečių pranašumą ir padėjo paskutinį tašką šiose rungtynėse.

MFA „Žalgiris B“-MRU treneris Bogdan Lukashenko teigė, kad žalgiriečių pergalė buvo dėsninga. „Pirmame kėlinyje buvo apylygis žaidimas, bet mes susikūrėme daugiau progų ir vieną iš jų realizavome. Antrame kėlinyje mes perėmėme iniciatyvą, dominavome aikštėje, savo pranašumą įtvirtinome dar trimis įvarčiais ir pelnytai laikėjome. Sveikinu merginas, džiugu, kad mes ne tik renkame pergales, bet ir demonstruojame gerą žaidimą. Taip pat noriu padėkoti visoms žaidėjoms už kovą nuo pirmos iki paskutinės minutės“, – pabrėžė B. Lukashenko.

Trečią pergalę iškovojusi MFA „Žalgiris B“-MRU komanda LMFA I lygoje pavijo taip pat 9 taškus turinčią Telšių „Džiugo“ ekipą. Telšiškės trečiojo turo rungtynėse 5:1 nugalėjo Kėdainių „Nevėžio“ futbolininkes.

Kitas rungtynes LMFA I lygoje žalgirietės žais gegužės 19 d. su FK „Vilnius B“ futbolininkėmis.

MFA „Žalgiris B“-MRU – Kauno raj. „Hegelmann“ 4:1 (1:0)

Įvarčiai: 40 min. P. Penkauskaitė, 50 ir 70 min. E. Pampuškaitė, 85 min. A. Juozulynaitė; 82 min. I. Brinkytė.

Įspėjimai: 90 min. K. Kurapatkina („Hegelmann B“).

MFA „Žalgiris B“-MRU: Austėja Petkevičiūtė, Patricja Penkauskaitė, Kotryna Maželytė, Judita Traubaitė, Barbara Antonovič, Gytė Ulenskaitė (22 min. Agnė Juozulynaitė), Lėja Banevičiūtė (74 min. Mantė Alminaitė), Dija Marija Laniauskaitė, Elinga Pampuškaitė, Ineta Šukštulytė (74 min. Fausta Matuzevičiūtė), Žemyna Lekavičiūtė (62 min. Emilija Stefanovič). Atsargoje: Augustina Šalkauskaitė, Paula Saulėnaitė, Irūna Blaškytė.