Šeštadienį MFA „Žalgiris“-MRU Baltijos moterų futbolo lygos (BWFL) rungtynėse išmėgins jėgas su Estijos čempionėmis – Talino „Flora“ futbolininkėmis.

Tai bus antroji žalgiriečių dvikova BWFL pirmenybėse. Pirmojoje Lietuvos vicečempionės balandžio 15 d. BFA arenoje 4:0 įveikė sidabrinę Latvijos čempionato komandą – Rygos „Metta“. Tose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU komandai du įvarčius pelnė Karilė Liužinaitė, vieną pridėjo Ana Cheminava, o kartą kamuolys Latvijos vicečempionių vartuose pabuvojo po „Metta“ futbolininkės smūgio.

Tuo metu „Flora“ Baltijos moterų lygoje jau sužaidė trejas rungtynes. Pajėgiausia Estijos moterų futbolo komanda dar vasarį 5:3 įveikė Saku „Sporting“ ir 3:0 nugalėjo „Meta“, o gegužės 24 d. 1:0 palaužė SFK „Riga“ ekipą.

Praėjusiame sezone MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės jau viešėjo Taline, bet tąsyk žalgiriečių viešnagė Estijoje nebuvo labai maloni. Spalio 30 d. žalgirietės A lygos 20 turo rungtynėse lygiosiomis 0:0 sužaidė su FK „Vilnius“ ekipa ir trečius metus iš eilės čempionatą užbaigė būdamos antroje turnyrinės lentelės pozicijoje, o po kelių dienų Estijoje užbaigė savo debiutinį pasirodymą Baltijos moterų lygoje. Lapkričio 2 d. MFA „Žalgiris“-MRU 1:5 nusileido „Sporting“ ekipai, o lapkričio 3 d. 0:5 turėjo pripažinti Estijos čempionių – FC „Flora“ pranašumą.

Pernai galutinėje BWFL komandų rikiuotėje 3 taškus surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU ekipa užėmė penktą vietą. Pirmoje finišavo čempionių titulą apgynusi „Gintra“ (12 taškų), antroje liko „Flora“ (9 tšk.), trečioje – SFK „Riga“ (6 tšk.), ketvirtoje – taip pat 6 taškus surinkusi „Sporting“ komanda. Paskutinėje vietoje finišavo be taškų likusi „Super Nova“-RTU.

Šiais metais BWFL pirmenybėse pirmauja 9 taškus turinti „Flora“, antroje pozicijoje su 6 taškais žengia dvi rungtynes sužaidusi Šiaulių „Gintra“, po 3 taškus turi MFA „Žalgiris“-MRU ir Saku „Sporting“. Po 1 tašką per ketverias žaistas rungtynes surinko „Meta“ ir „Riga“.

„Dvikova su Estijos čempionėmis – puiki galimybė mūsų futbolininkėmis pasitikrinti jėgas su pajėgiomis varžovėmis ir gauti tarptautinio futbolo patirties. Pernai mūsų apsilankymas Estijoje nenusisekė, bet tada mes žaidėme dvi dienas iš eilės, o pirmose rungtynėse į aikštę futbolininkės žengė faktiškai išlipusios iš autobuso. Šį kartą situacija bus kitokia. Nors pastaruoju metu rungtynės veja rungtynes ir pastebime tam tikrus nuovargio ženklus, tačiau tokios rungtynės yra gerokai įdomesnės, nes tikrai ne kiekvieną dieną galime susitikti su pajėgiausia Estijos komanda. Informacijos apie „Flora“ ekipą turime labai nedaug, tačiau stengsimės žaisti savo žaidimą ir kautis dėl pergalės“, – pažadėjo MFA „Žalgiris“-MRU vyr. treneris Vytautas Lukša.

Šeštadienį MFA „Žalgiris“-MRU ir Talino „Flora“ akistata prasidės 19 val. Po rungtynių grįžusios į Vilnių žalgirietės turės progą šiek tiek atsikvėpti, o birželio 10 d. LEU stadione susitiks su kita Estijos moterų futbolo komanda – Saku „Sporting“.