Trečiadienį LEU stadione MFA „Žalgiris“-MRU merginų komanda Elitinės lygos 9 turo rungtynėse 7:1 (1:0) įveikė Ukmergės SC komandą ir užsitikrino pirmą vietą. Prie auksinės pergalės keturiais įvarčiais prisidėjo Žemyna Lekavičiūtė, du įvarčius pelnė Austėja Petkevičiūtė, vieną – Saulė Uždavinytė.

Vos kartą per pirmas 8 rungtynes suklupusios žalgirietės prieš antroje vietoje buvusią Ukmergės SC ekipą turėjo sukaupusios 4 taškų persvarą, tad šiose rungtynėse net ir lygiosios būtų garantavusios MFA „Žalgiris“-MRU komandai pirmą vietą čempionate.

Tačiau lygiosios į žalgiriečių planus neįėjo. Pirmame rate išvykoje 7:0 savo varžoves įveikusios „Žalgirio“ merginos nuo pirmos minutės kontroliavo rungtynių eigą ir rengė vieną ataką po kitos. Tiesa, pirmame kėlinyje iš gausybės progų žalgirietėms pavyko realizuoti tik vieną, kai 23 minutę kamuolį į Ukmergės komandos vartų tinklą nukreipė Austėja Petkevičiūtė.

Vis dėlto, antrame kėlinyje viešnių gynyba nebeatlaikė žalgiriečių spaudimo. 52 min. pagaliau pasižymėjo Žemyna Lekavičiūtė, o po kelių minučių antrą savo įvartį pelnė A. Petkevičiūtė. Šiek tiek per anksti nusiraminusias žalgirietes pažadino sėkmingas viešnių kontrišpuolis. Rezultatyviausia Elitinės lygos žaidėja Meida Proscevičiūtė sulaukusi perdavimo iš aikštės gilumos išsivadavo iš MFA „Žalgiris“-MRU gynėjų globos ir tiksliu smūgiu nuginklavo vartininkę Inetą Šukštulytę.

71 min. praleistas įvartis supykdė „Žalgirio“ futbolininkes. 75-78 min. Ž. Lekavičiūtė tiek savo individualiomis pastangomis, tiek ir po puikių komandos draugių perdavimų pelnė tris įvarčius, o 80 min. dar vieną – septintą įvartį pridėjo S. Uždavinytė, ir rungtynių baigtis jokių abejonių nebekėlė.

Per 9 rungtynes Elitinėje merginų (iki 15 metų) lygoje MFA „Žalgiris“-MRU ekipa surinko 24 taškus ir jau 7 taškais lenkia antroje pozicijoje žengiančias Ukmergės futbolininkes.

Paskutines rungtynes žalgirietės žais šį sekmadienį. Birželio 13 d. Kaune naujosios Elitinės lygos čempionės priims pernykštes nugalėtojas – „Kauno Žalgirio FA“ futbolininkes. Būtent kaunietės pirmame rate Vilniuje netikėtai 4:1 nugalėjo žalgirietes, tad paskutinės rungtynės bus ne tik formalumas, bet ir galimybė atsirevanšuoti už vienintelę nesėkmę Elitinės lygos varžybose.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – Ukmergės SC 7:1 (1:0).

Įvarčiai: 23 ir 55 min. A. Petkevičiūtė, 52, 75, 77 ir 78 min. Ž. Lekavičiūtė, 80 min. S. Uždavinytė; 71 min. M. Proscevičiūtė (Ukmergės SC).

MFA „Žalgiris“-MRU: Ineta Šukštulytė, Greta Jaroševičiūtė (79 min. Milita Jurgelevičiūtė), Karolina Jasaitytė, Irūna Blaškytė, Agnė Juozulynaitė (61 min. Samanta Ragauskaitė), Gytė Ulenskaitė, Saulė Uždavinytė, Ieva Žakelytė (66 min. Steisė Pesliakaitė), Kotryna Maželytė (1 min. Mantė Alminaitė, 71 min. Emilija Luščinskaja), Austėja Petkevičiūtė (77 min. Elinga Pampuškaitė), Žemyna Lekavičiūtė. Atsargoje: Martyna Paplauskaitė.