MFA „Žalgiris B“-MRU futbolininkės penktadienį savo aikštėje 4:1 (2:0) įveikė „Kauno Žalgirio“ FA komandą ir užtikrintai žengė į LMFA Pirmos lygos čempionato finalą. Po du įvarčius nugalėtojoms pelnė Ugnė Slankauskaitė ir Erika Šupelytė.

Nors žaidėjų traumos ir ligos prieš atsakingiausią pirmenybių rungtynių etapą praretino MFA „Žalgiris B“-MRU komandos gretas, tačiau rungtynėse su „Kauno Žalgirio“ FA komanda žalgirietės nuo pirmų minučių įrodinėjo, kad yra nusiteikusios grumtis dėl vietos finale.

Jau 6 minutę U. Slankauskaitė tiksliu smūgiu nuginklavo viešnių vartininkę Martyną Sventickaitę ir išvedė MFA „Žalgiris B“-MRU komandą į priekį. Dar po septynių minučių E. Šupelytė išbėgo viena prieš vartininkę ir šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po nesėkmingos rungtynių pradžios atsigavusios kaunietės mėgino perimti iniciatyvą ir aktyviai presingavo žalgirietes net ir jų aikštės pusėje, tačiau pirmame kėlinyje rimtesnio pavojaus Inetos Šukštulytės ginamiems vartams nesukėlė.

Tuo metu MFA „Žalgiris B“-MRU futbolininkės per pirmas 45 minutes turėjo bent kelias šimtaprocentes progas, bet Gytės Ulenskaitės bandymas perkelti kamuolį per varžovių vartininkę buvo nesėmingas, o po E. Šupelytės smūgio iš kelių metrų „Kauno Žalgirio“ FA vartininkė sustabdė kamuolį ant vartų linijos.

Antras kėlinys prasidėjo pavojinga Kauno ekipos futbolininkių ataka, tačiau po aukšto perdavimo į baudos aikštelę I. Šukštulytė aplenkė dvi varžoves ir neleido joms pasižymėti.

47 min. po E. Šupelytės perdavimo iš dešiniojo krašto viena prieš varžovių vartininkę atsidūrė G. Ulenskaitė, bet ir šį kartą jaunosios žalgirietės smūgis tikslo nepasiekė.

Vis dėlto, po kelių minučių ir „Kauno Žalgirio“ FA vartininkė buvo bėjėgė. Varžovės prasižengė savo baudos aikštelės prieigose, o E. Šupelytė preciziškai tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į artimą Kauno žalgiriečių vartų kampą.

60 min. MFA „Žalgiris B“-MRU futbolininkės pelnė ir ketvirtą įvartį. E. Šupelytė nuo kampinio gairelės atliko puikų perdavimą, o U. Slankauskaitė vienu lietimu peradresavo kamuolį į viešnių vartus.

Solidi persvara leido žalgiriečių ekipos treneriams atlikti dvigubą keitimą ir vietoje du įvarčius pelniusios E. Šupelytės bei sėkmingai kauniečių puolėjas stabdžiusios Karolinos Jasaitytės į aikštę žengė Barbora Žižniauskaitė ir Paula Saulėnaitė.

Baigiantis rungtynėms abi komandos nemažino apsukų ir rengė vieną ataką po kitos. Arti tikslo buvo G. Ulenskaitė ir B. Žižniauskaitė, tolimais smūgiais varžovių vartininkės budrumą tikrino U. Slankauskaitė, pasižymėti galėjo ir P. Saulėnaitė ir Barbara Antonovič. Vis dėlto, kiek netikėtai įvartis krito į MFA „Žalgiris B“-MRU vartus.

Kelis kartus iš tolimos distancijos laimę mėginusi rezultatyviausia „Kauno Žalgirio“ FA žaidėja Karolia Kurapatkina pagaliau prisišaudė ir 83 min. smūgiu pažeme nuginklavo I. Šukštulytę. Visgi, per likusį laiką kaunietėms surengti rimtesnio žalgiriečių vartų šturmo nepavyko ir pergalę 4:1 šventė MFA „Žalgiris B“-MRU ekipa.

„Noriu pasveikinti visas žalgirietes su pergale. Nors turėjome komplektacijos problemų, bet merginos pademonstravo charakterį, kovėsi dėl kiekvieno kamuolio ir, išskyrus kelis epizodus antrame kėlinyje, neleido įsibėgėti pavojingiausioms varžovių puolėjoms. Visumoje, sužaidėme solidžias, kokybiškas rungtynes, kontroliavome žaidimo eigą, pelnėme keturis gražius įvarčius, nors progų turėjome gerokai daugiau. Bet negalime atsipalaiduoti, nes iki pagrindinio tikslo liko dar vienas žingsnis – LMFA Pirmos lygos finalas. Sieksime apginti nugalėtojų titulą, o po to jau bus galima ir pasidžiaugti“, – teigė MFA „Žalgiris B“-MRU komandos vyriausias treneris Karolis Jasaitis.

LMFA Pirmos lygos finalinėje dvikovoje MFA „Žalgiris B“-MRU susitiks su Šiaulių „Gintra B“-ŠSG komanda. Šiaulietės penktadienį pusfinalyje savo aikštėje 3:0 (1:0) nugalėjo FK „Vilnius B“ futbolininkes.

Finalas įvyks lapkričio 14 d. sostinės BFA arenoje.