MFA „Žalgiris-MRU“ U15 komanda iškovojo principinę pergalę ir žengė tvirtą žingsnį link čempionių titulo Moterų futbolo akademijos „Žalgiris“ U15 amžiaus komanda įtvirtino savo pozicijas merginų elitinės lygos turnyro lentelės viršuje.

 

Žalgirietės Vilniuje žaidė labai svarbias rungtynes su turnyro lentelės kaimynėmis – antrą vietą užimančia „Bičių“ komanda. „Mes visi, ir mūsų komanda, ir varžovės, puikiai žinojo, kokia yra šios dvikovos kaina. Realiai – tai ne tik dviejų stipriausių Vilniaus komandų, bet tai dviejų stipriausių visos lygos komandų dvikova, kurios nugalėtojoms čempionių titulas išties priartėja. Todėl prieš rungtynes jautėsi įtampa, merginos buvo ypatingai nusiketikusios, o mūsų komandos treneriai skyrė ypač daug dėmesio varžovių analizei ir rungtynių strategijos parengimui”, – sakė „Žalgirio-MRU“ treneris Bogdanas Lukashenko.

Tačiau jau pačioje dvikovos pradžioje teko imtis atsarginio scenarijaus: jau 6-ą minutę varžovės realizavo 11 metrų baudinį ir pirmos įvartį pelnė varžovės. „Žalgirio“ žaidėjos įrodė, kad net ir tokia nesėkmė dvikovos pradžia jų nepalauš. Varžovės pirmavo tik 3 minutes: rezultatą išlygino Miglė Šilobritaitė. 23-ią minutę Justina Blaževičiūtė vėl leido džiaugtis „Žalgirio-MRU“ žaidėjoms, po jos smūgio rezultatas tapo 2:1. Panašu, kad pelnytas įvartis pridėjo ekipai dar daugiau energijos, ir po trijų minučių sezono lyderės pirmavo jau 3:1, įvartį pelnė Monika Suščinskytė. Tiesa, iki pertraukos varžovėms rezultatą pavyko sušvelninti, bet buvo akivaizdu, kad ypatingai svarbią pergalę iškovoti labiau nori žalgirietės.

Antrame kėlinyje po dar vieno Justinos Blaževičiūtės smūgio persvara vėl ūgtelėjo iki dviejų įvarčių – 4:2. Reikia pagirti ir varžoves, kurios nepasidavė ir po 4 minučių sugebėjo atsilikimą sumažinti – 3:4. Tačiau tašką dvikovoje padėjo Miglė Šilobritaitė: 80-ą minutę jį įtvirtino pergalę – 5:3.

Tai buvo 7-a trenerio B. Lukashenko ir Aistės Griciūtės vadovaujamos ekipos pergalė Elitinės lygos čempionate. Sezono lyderės po 9  turų yra pelniusios 25 taškus. Antrą vietą turnyro lentelėje užimančios „Bitės“ patyrė antrą pralaimėjimą (beje, abu kartus pralaimėta būtent MFA „Žalgiris-MRU“) ir su 21 tašku užima 2-ą vietą.

„Aš labai didžiuojuosi savo komanda. Mes įrodėme, kas šiandien yra pajėgesnės Vilniuje. Abiejų ekipų žaidėjos buvo motyvuotos, juk žaidė ir nemažai Lietuvos rinktinės narių. Tačiau šiandien galiu didžiuotis, jog mes laimėjome šį finalą ir įrodėme, kad esame ir geriausia moterų futbolo organizacija Vilniuje, ir geriausia komanda. Dvikovos tempas buvo labai aukštas, tad rungtynių pabaigoje abiejų komandų žaidėjoms jau pradėjo trūkti jėgų, bet mes ne tik atsilaikėme, bet sugebėjome pelnyti paskutinį įvartį“, – sakė. B. Lukashenko.

Iki sezono finišo lieka dar penkerios rungtynės, tačiau žvelgiant į realų komandų pajėgumą ir turnyro lentelės rikiuotę, galima pagrįstai teigti, kad būtent rungtynėse su „Bitėmis“ sprendėsi U15 Lietuvos čempionių vardas: „Nors ir iškovojome pergalę šiandien, mums iki čempionių titulo reikia laimėti dar penkis finalus. Labai tikiuosi, kad merginos iki pat sezono pabaigos bus tokios pat motyvuotos“, – auklėtinėms palinkėjo treneris.