LMFA A lygos 14 turo rungtynėse svarbią pergalę iškovojo Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa. Pirmo kėlinio pradžioje Dovilės Dockaitės pelnytas įvartis padėjo žalgirietėms 1:0 (1:0) įveikti „Kauno Žalgirio“ ekipą.

LEU stadione vykusiose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU jau pirmomis minutėmis galėjo pasiųsti į nokdauną viešnias iš Kauno, bet iš pradžių Erika Šupelytė, o paskui ir D. Dockaitė po Lauras Ruzgutės perdavimų iš dešinio krašto nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus.

10 min. po L. Ruzgutės smūgio „Kauno Žalgirio“ vartininkė Klaudija Savickaitė atmušė kamuolį link E. Šupelytės, tačiau paskutiniu momentu suskubusi varžovė sutrukdė žalgirietei tiksliai smūgiuoti į vartus.

Vis dėlto, dar po kelių minučių MFA „Žalgiris“-MRU ekipos legionierė Ana Cheminava įsiveržė į baudos aikštelę ir suklaidinusi varžovę smūgiavo į vartus. Nors ir šį sykį K. Savickaitė atrėmė smūgį, bet pirma prie atšokusio kamuolio suskubusi D. Dockaitė pasiuntė jį „Kauno Žalgirio“ vartus.

Išsiveržusios į priekį šeimininkės ir toliau atakavo didelėmis pajėgomis, tačiau „Kauno Žalgirio“ futbolininkės sėkmingai gynėsi. Antroje kėlinio dalyje vaizdas aikštėje šiek tiek pasikeitė, kaunietės vis dažniau pereidavo ir į MFA „Žalgiris“-MRU aikštės pusę, tačiau baigiamojoje atakų fazėje abi komandos nežibėjo. „Kauno Žalgirio“ kapitonė Milda Liužinaitės ir MFA „Žalgiris“-MRU puolėjas Ugnė Lazdauskaitė apsikeitė keliais tolimais smūgiais, bet rimtesnio pavojaus jie nesukėlė.

Po pertraukos pirmą pavojingesnį išpuolį surengė MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės. A. Cheminava patikrino K. Savickaitės budrumą tolimu smūgiu pažeme, tačiau „Kauno Žalgirio“ vartininkės nukreipė kamuolį į kampinį.

Antroje rungtynių dalyje abiejų komandų futbolininkėms nesisekė prisitaikyti prie nuo lietaus įmirkusios LEU stadiono aikštės, netrūko techninio broko ir klaidų perduodant kamuolį. Atakos dažniausiai užstrikdavo paskutiniame aikštės trečdalyje, o vartininkės faktiškai neturėjo progų pademonstruoti savo sugebėjimus.

Vis dėlto, baigiantis rungtynėms komandos apsikeitė pavojingais išpuoliais. Iš pradžių U. Lazdauskaitė iš patogios padėties nesugebėjo nuginkluoti „Kauno Žalgirio“ vartininkės, o 83 min. kauniečių ekipos gynėja Monika Piesliakaitė išbėgo viena prieš žalgiriečių vartininkę Albiną Fomčenko, bet nepataikė į vartus.

Išvengusios didelių nemalonumų MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės rungtynių pabaigoje daugiau dėmesio skyrė savo vartų saugumui ir išsaugojo pergalingą rezultatą. Tai buvo jau trečia iš eilės MFA „Žalgiris“-MRU ekipos pergalė prieš varžoves iš Kauno šį sezoną A lygoje. Tiesa, pirmi du susitikimai baigėsi vilniečių laimėjimais vienodu rezultatu 6:0.

Po 13 rungtynių surinkusi 28 taškus MFA „Žalgiris“-MRU sutvirtino savo pozicijas antroje LMFA A lygos turnyrinės lentelės vietoje. Tuo metu 17 taškų turinti „Kauno Žalgirio“ komanda liko ketvirtoje vietoje.

Kitas rungtynes žalgirietės žais rugsėjo 5 d. Vilniuje su Gargždų „Banga“.

STATISTIKA

MFA “Žalgiris”-MRU – “Kauno Žalgiris” 1:0 (1:0)

Įvarčiai: 12 min. D. Dockaitė.

Įspėjimai: 18 min. Rusnė Makarevičiūtė, 44 min. Monika Piesliakaitė (abi „Kauno Žalgiris“) .

MFA “Žalgiris”-MRU: Albina Fomchenko, Laura Ruzgutė, Greta Markauskaitė, Karolina Jasaitytė, Viktorija Čiapaitė, Anika Kyžaitė, Erika Šupelytė (87 min. Judita Traubaitė), Dovilė Dockaitė (73 min. Irūna Blaškytė), Ana Cheminava, Karilė Liužinaitė (68 min. Marija Galkina), Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Aistė Griciūtė, Gytė Ulenskaitė, Ugnė Slankauskaitė, Marta Gliožaitytė.