Trečiojo LMFA Žiemos taurės turnyro pirmose rungtynėse Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa sekmadienį Marijampolėje susitiks su nugalėtojų titulą ginančia Šiaulių „Gintra“.

Daugkartinės šalies čempionės Žiemos taurės turnyre triumfavo ne tik pernai, bet ir 2021 metais, kuomet finale 5:2 įveikė žalgirietes. Praėjusiame sezone MFA „Žalgiris“-MRU ir „Gintra“ susitiko turnyro pusfinalyje. Tada po atkaklios kovos pergalę 2:1 išplėšė šiaulietės, o galutinėje įskaitoje žalgirietės užėmė trečią vietą.

Sausio pradžioje pasirengimą sezonui pradėjusios MFA „Žalgiris“-MRU komandos treneris Vytautas Lukša teigė, kad akistata su čempionėmis taps rimtu išbandymu jaunoms žalgirietėms. „Šiuo metu realiai esame tik pačioje ilgo kelio pradžioje, komanda dar tik komplektuojama, vyresnės žaidėjos ir legionierės prisijungs tik kovo mėnesį, tad vasarį didžiausias krūvis teks jaunoms. Elitinės merginų lygose žaidžiančioms MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkėms. Kažkokių didelių tikslų nekeliame, aš asmeniškai šį turnyrą vertinu kaip pasirengimo sezonui etapą, jo metu pasinaudosiu galimybe patikrinti jaunesnes žaidėjas, o taip pat ir išbandyti tam tikrus savo sumanymus“, – teigė V. Lukša.

Nuo 2019 metų vidurio su Karoliu Jasaičiu MFA „Žalgiris“-MRU trenerių tandemą sudaręs V. Lukša Žiemos taurės turnyre debiutuos vyriausiojo komandos trenerio poste. „Nepasakyčiau, kad man tai absoliučiai naujas iššūkis. Tiesa, teko išeiti iš komforto zonos, nes su Karoliu mes dalinomės darbais, o jam pasitraukus visa atsakomybė teko man. Be abejo, veiklos daugiau, yra ir šioks toks jauduliukas, bet tikrai nesijaučiu įmestas į ugnį. Turime pasirengimo sezonui planą, žinome ko norime, kryptingai ruošiamės, rimtai treniruojamės, o rungtynių dieną bandysime pademonstruoti geriausias savo savybes. Akivaizdu, kad šiuo metu ir „Gintra“ yra panašioje situacijoje, ten taip nėra pajėgiausių futbolininkų, legionierių, tad manau, kad abiejų komandų galimybės bus apylygės“, – pareiškė V. Lukša.

Šiais metais LMFA Žiemos taurės turnyre grumsis keturios Lietuvos moterų futbolo komandos – be MFA „Žalgiris“-MRU ir „Gintros“ dėl nugalėtojų titulo taip pat kovos FK „Vilnius“ ir Kauno rajono FC „Hegelmann“.

Pirmasis turas vyks Marijampolės futbolo arenos manieže: šeštadienį nuo 13 val. susitiks „Hegelmann“ ir „Vilnius“, o sekmadienį 12 val. prasidės MFA „Žalgiris“-MRU ir „Gintros“ dvikova.