Šešiolikmetė Gabrielė Stravinskaitė buvo viena geriausių savo kartos futbolininkių šalyje. Norėdamas, kad dukra ir toliau tobulėtų, jos tėtis Svajūnas nusprendė įsteigti akademiją, kurią pavadino moterų futbolo akademija „Žalgiris“. Laikui bėgant, Gabrielė metė futbolą, tačiau MFA „Žalgiriui“ tai nepadarė jokios įtakos. Akademija augo ir šį rudenį ji pradeda devintąjį savo sezoną.
„Per tuos aštuonerius metus sukūrėme pilną klubinę struktūrą ir esame vieninteliai dalyvaujantys visuose merginų ir moterų čempionatuose – nuo pačių mažiausių iki pagrindinės ekipos, rungtyniaujančios A lygoje. Nei vienas kitas Lietuvos klubas ar akademija, auginanti futbolininkes, tuo pasigirti negali“, – sakė S. Stravinskas.
Vos tik susikūrusi 2013 metais, akademija nuo pirmų dienų pradėjo auginti mergaičių skaičių, kurioms reikėjo varžybinio krūvio. Buvo nuspręsta iškart išbandyti savo jėgas tiek A lygoje, tiek Pirmoje. Nors buvo abejojančių, pirmasis blynas neprisvilo.
„Be abejo, varžybinės patirties mums labai trūko, tačiau mūsų komanda nebuvo prasta. Turiu omeny tai, kad į A lygą mes neatėjome iš gatvės, o dauguma merginų neblogus pagrindus turėjo iš anksčiau. Toms mergaitėms reikėjo kur žaisti.
Ir gavosi taip, kad mes ne tik žaidėme, bet ir laimėjome. Debiutiniame sezone sugebėjo iškovoti bronzos medalius, o tai futbolo bendruomenei buvo labai netikėta. Vėliau tik augome. Net tada, kai pagrindinė komanda nelaimėdavo medalių, akademija vystėsi, o tai mane labai džiugino“, – prisiminimais dalinosi S. Stravinskas.
MFA „Žalgiris“ praėjusiais metais pradėjo bendradarbiavimą su Mykolo Romerio universitetu, o šiemet – pirmoji iš moterų futbolo akademijų – pradėjo dirbti pagal „Anderlecht“ programą. Pastaroji, anot akademijos vadovo, turėtų padėti dar labiau prisidėti prie mergaičių tobulėjimo.
„Kalbant apie Mykolo Romerio universtitetą, tai turime ne vieną merginą, kuri sėkmingai derina mokslus ir futbolą. Tarkime, Vika Čiapaitė – mūsų auklėtinė, kuri yra ir Lietuvos futbolo rinktinės kandidatė, ir praėjusiais metais laimėjusi MRU studentės titulą.
Kalbant apie „Anderlecht“ programą, tai programa, kuri Belgiją iš bjauriojo ančiuko pavertė gražuole gulbe. Mums šią programą Lietuvos futbolo federacija siūlė nuo pirmų metų, tačiau iš pradžių mes į tai žiūrėjome gana atsargiai.
Vėliau girdėjome labai gerų atsiliepimų iš tų berniukų akademijų, kurios naudojosi programa, tad nusprendėme iššūkį priimti. Kodėl iššūkis? Mokymai, kvalifikacijos kėlimas ir panašiai. Be abejo, priimti šį sprendimą padėjo svajonių trenerių štabas, kuris dabar darbuojasi akademijoje.
Karolis Jasaitis, Vytautas Lukša, Marius Rapalis, Mindaugas Malinauskas, Aistė Griciūtė, Ana Cheminava – tai treneriai, su kuriais akademija auga ir tampa dar labiau šiuolaikiška. Pabrėšiu, kad esame pirmoji ir kol kas vienintelė merginas auginanti akademija, kuriai patikėta dirbti pagal šią programą“, – sakė S. Stravinskas.
2020 metais pagrindinė MFA „Žalgirio-MRU“ komanda A lygoje pirmąsyk istorijoje iškovojo antrąją vietą. Šiemet, sužaidus du trečdalius sezono komanda taip pat yra antra. Akademija yra lyderė pagal deleguojamas žaidėjas į jaunučių, jaunių ir jaunimo rinktines.