Ne naujiena, jog kiekvienai sporto organizacijai ar treneriams, ruošiant aukšto meistriškumo sportininkus, reikalingas papildomų kompetencijų bagažas, susijęs su atletų gyvensena ir jų fizine būkle. Todėl Moterų futbolo akademija “Žalgiris” – MRU pildosi dar vienu specialistu, Džiugu Baltrušaičiu, kuris nuo šiol užtikrins ne tik žaidėjų tinkamą fizinį funkcionalumą, bet ir švies MFA bendruomenę sveikos gyvensenos klausimais.

D. Baltrušaitis dirba klinikoje, kurioje lankosi pastovūs klientai, besiskundžiantys gyvensenos sukeltomis problemomis, kaip juosmeninės dalies skausmas, pečių juostos ir kaklo, galvos bei sąnarių skausmai. Dar dažniau bendrauja ir su pacientais, turinčiais sisteminius susirgimus. Komandos kineziterapeutas tikina, jog jo darbas apima tiek jaunus, tiek vyresnius ir labiau silpnus bei tuos, kuriems reikia pradėti keisti įpročius.

Mano pradinis tikslas yra žmogui suteikti žinių, kodėl galimai išprovokuotas skausmas ar tam tikra lokali ir sisteminė problema bei kaip tai suvaldyti ir užkirsti kelią progresuoti. Mane labiausiai domina sudėtingi susirgimai, kur pavyksta rasti būdus, kaip žmogui užsiimti savo kūnu, kad jo potencialas judėti didėtų, nors prieš tai yra atsimušęs į sieną dėl nuomonės, kad čia viskas, ką gali. Žinoma nesu visažinis, todėl su laiku auginu bagažą metodikų, kurios padeda žmonėms, ypač dirbant savarankiškai. – pasakojo D. Baltrušaitis.

Kaip atradote MFA “Žalgirį” ir kas pastūmėjo “lįsti” į šios sporto organizacijos veiklą?

Likus savaitei ar dviem iki rungtynių pradžios, į kurias gavau kvietimą pabūti už kineziterapeutą, padėjau vienam vaikų futbolo treneriui grįžti į vėžias, dėl jo kelio problemos. Pagalvojau, kad jau kuris laikas matau futbole dėsningumus, dėl kurių būtų gerai trumpam padirbėti su futbolininkais ir vėliau pateikti prevencinių vaizdo įrašų. Būtent pasiruošimo stoka sudaro didesnę traumų tikimybę, nes reabilitavau ne vieną po PKR plyšimo. Vėliau susiskambinome su komandos vadovu Svajūnu ir nutarėme, kad abipusiai įdomu bendradarbiauti. Matau prasmę užsiimti su veržliais aukšto sportinio pasirengimo atletais, o kitus tempti į tą pusę. Todėl kiek galėsiu būti naudingas, tiek stengsiuosi įdėti indėlio.

Kokias užduotis atliksite ir kokius tikslus keliate, būdamas MFA “Žalgirio” kolektyve?

Šiai dienai yra problemų, kurios daliai žaidėjų yra įsisenėjusios ir trukdo žaisti geriau ar labiau vargina, o daliai jų jaučiasi ir kasdieniame gyvenime. Noriu rasti visus galimus sprendimus, kaip tai tvarkyti. Tai nėra tik mano darbas, pirmiausia, tai žaidėjos darbas savo laiku atlikti, kas reikalinga. Kita, šaunu, kad komanda turi galimybes esant poreikiui atlikti reikalingus tyrimus ir procedūras medicinos įstaigose. Todėl gera žaidėjų sveikata ir aukštas pasiruošimas koreliuoja tarpusavyje. Mano tikslas – kuo aukštesnis merginų pasirengimas ir kuo žemesnis traumų skaičius.

Su kokiais iššūkiais jau spėjote susidurti pirmosiomis darbo savaitėmis MFA “Žalgiryje”?

Iššūkis yra tai, kad nesu pratęs reaguoti į “blic” įvykius, kaip trauma. Nors dirbdamas Nacionaliniame kraujo centre esu susidūręs su stresinėmis būsenomis, bet čia daugiausiai atsakingas esu tik aš vienas, todėl patyrus traumą aikštėje rungtynių metu turiu reaguoti ne tik šaltai, kas man įprasta, bet ir turėti visus galimus įrankius (žinias bei priemones), kaip tokiu atveju elgtis. Čia turėsiu pasitempti, prisiminti PMP. Visa kita yra einamieji klausimai, kurie sprendžiami dirbant. Džiaugiuosi, kad ilgainiui merginos drąsėja bendrauti, tai ne tik pasitiki, kaip specialistu, bet ir žmogumi. O be šito toli neinama.

Kokių įžvalgų susidarėte apie šią komandą ir kokie lūkesčiai, besidarbuojant čia?

Pirma, galvojau, kad moterų futbolas yra gerokai silpnesnis nei vyrų ir nėra į ką žiūrėti. Sugrioviau sau šį mitą. Stebint treniruotes matyti energija, greitos reakcijos. Komandos sandara, kiek žinau apie pačias merginas ir tai, ką matau iš darbo su treneriais yra funkciškai stipri. Tai ne būrys individualių žaidėjų, o komanda ir tai džiugina. Tikiuosi, kad kiekvienas komandos narys nori atiduoti daugiausia, ką gali savo stiprybėmis ir pasiimti gerą laiką bei naujus ar tvirtesnius įgūdžius. To noriu ir aš.